Od Mariánského náměstí je totiž v křižovatce s ulicí 28. října umístěna značka s přikázaným směrem vlevo (ulice 28. října) nebo vpravo (Krajinská). Velké množství zaskočených řidičů, kteří chtějí jet na náměstí Přemysla Otakara II., tak logicky volí variantu jízdy vpravo.

Rozčarovaní řidiči následně přehlédnou značku, která informuje, že Krajinská je označena jako pěší zóna a u budovy Komerční banky je čeká nemilé překvapení v podobě městských strážníků a pokuty za porušení pravidel silničního provozu. Průjezd Krajinskou je totiž povolen pouze vozidlům zásobování, a to jen do dopoledních deseti hodin. Ostatní řidiči směřující na náměstí musí z Mariánského náměstí odbočit vlevo do ulice 28. října a následně pokračovat přes ulici B. Smetany, Otakarovu až na Rudolfovskou, kde musí odbočit ve směru na Senovážné náměstí a odtud se přes Žižkovu třídu a následně ulicí Karla IV. dostat na náměstí Přemysla Otakara II.

Během uplynulého víkendu však značení této objízdné trasy zcela chybělo. Nebylo tak výjimkou potkat řidiče z jiných krajů, jak bezradně bloudí uličkami kolem centra města a každého kolemjdoucího se vyptávají na správnou cestu. „Už se mě dneska ptali asi tři řidiči, kudy se mají dostat do náměstí. Ulice Na Sadech je prý zavřená a objížďka, kudy by měli jet, prý vyznačená také není," řekla v sobotu Deníku Jana Řepová, která bydlí v ulici Fráni Šrámka.

Nešťastným řidičům v tomto případě nepomůže ani GPS navigace. „Pořád se mě to snaží vracet zpátky na hlavní, ale tam projet nemůžu, takže už jsem tu projel všechny možné uličky a cesta z tohohle začarovaného kruhu v nedohlednu. Nechápu, proč není někde vyznačená objízdná trasa, kudy mám v těchto ulicích jet," neskrýval svůj vztek Karel Dudlíček z Ostrova nad Ohří, který si chtěl během dovolené mimo jiného prohlédnout i českobudějovické náměstí.

Podle webových stránek radnice jsou objízdné trasy značeny již od ulic Pražská, Nádražní, Mánesova, Na Dlouhé louce i Husova. Podle zjištění Deníku je na značce vyznačující objížďku pouze nápis centrum. Bližší informace o uzavírce, jako tomu bylo v případě Litvínovického mostu, chybí, a mnozí řidiči tak nemají tušení, zda se jich tato objízdná trasa týká. Pak pokračují podle naplánované trasy. Objízdná trasa není vyznačena ani k Poliklinice Sever.

Ulice Na Sadech má být uzavřena až do 21. srpna.

Přes ulici Na Sadech až do 21. srpna neprojedete. Zdroj: Deník/ Pavel Zeman