„Hned v pondělí odpoledne otevřeného bazénu využila asi dvacítka lidí," konstatoval místostarosta Velešína Jiří Růžička. „Vodu jsme ohřáli na 23 stupňů Celsia. Od úterý je v provozu také občerstvení, které bude k dispozici vždy v době otevření areálu."

Velešínští tak pohotově zareagovali na příznivé počasí. Bazén předtím umyli, zprovoznili filtraci a tepelná čerpadla a ohřáli vodu.
Kaplický areál s bazénem plánuje jeho provozovatel otevřít v pátek 12. června. 
„V současnosti tu ještě probíhají určité stavební úpravy, čistíme bazén a zkrátka vše se dává dohromady," sdělil správce Petr Pochman. „Pokud vše dobře dopadne, otevřeme příští pátek." Kaplický areál s bazénem 
s přírodní vodou spěje k vylepšení postupnými kroky.

„Loni si lidé stěžovali na špatné parkování, tak jsme tam letos připravili nové parkoviště," řekl starosta Kaplice Pavel Talíř. „A do budoucna přemýšlíme o takzvaném bio bazénu. To znamená o bazénu, jehož voda nebude čištěna chemicky, ale na základě samočistění pomocí rostlin a planktonu." To v praxi vypadá zhruba tak, že v bazénu jsou ostrůvky s vysazenými, k tomuto účelu vhodnými, rostlinami. „Čili nám s čištěním pomůže příroda," dodal starosta. Kapličtí na to mají připravenou projektovou dokumentaci. „Podobný způsob čištění už využívají i jinde. Venkovní bazén se v průměru využívá tak patnáct dní v roce, proto se nevyplatí vkládat velké peníze do drahých technologií," podotkl.

Kromě parkoviště má kaplický areál ještě nové oplocení, chodníky a hřiště.

„Jde o hřiště na plážový volejbal," upřesnila vedoucí městského odboru Správa majetku Dagmar Štrbačková. „Areál s bazénem postupně zvelebujeme. A kadoročně o něco vylepšujeme bazén. Například vyměňujeme panely v bazénu a vyplňujeme spáry mezi nimi, aby tudy dovnitř nepronikaly nečistoty. Letos ještě opravíme občerstvovací stánek." Mezi dalšími plány na vylepšení areálu je v budoucnu rovněž vybudování velkého dětského hřiště a energetických sloupků pro karavany.

Ve Větřní s otevřením rekreačního areálu s bazénem také nebudou otálet. „Teď o víkendu otevřeme dětské brouzdaliště a postupně budeme napouštět bazén," řekl včera provozovatel Miroslav Čep. „Pokud bude hezké počasí, tak bychom v první dekádě června chtěli mít otevřeno určitě."

V současnosti areál připravuje a k dispozici budou v sezóně také sportoviště, čili hřiště na volejbal a nohejbal. Krytý bazén bude zatím otevřen minimálně do konce června, dokud ho budou využívat školy a školky.