Českobudějovický gymnazista a student konzervatoře Vojtěch Adamčík už v minulosti dokázal publikum přesvědčit studentským muzikálem Úděl osudu na motivy knihy Terryho Pratchetta. Neutuchající zájem diváků vrátil muzikál, k němuž texty složil student Jan Batysta, do divadelních sálů hned čtrnáctkrát namísto plánovaných čtyř repríz.

Právě Úděl osudu svedl dohromady i autory nové hry Cyrano.

„Filip Šinkner nám pro Úděl osudu tvořil choreografii šermu, později jsem ale zjistil, že se v něm skrývá i talentovaný textař. Zkusili jsme společně napsat jednu písničku a nakonec i celou novou hru," říká autor hudby a scénáře Vojtěch Adamčík.

Režie se zhostí studentka prvního ročníku Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Kateřina Studená.

Do hlavní role Cyrana de Bergerac se autorům podařilo získat zkušeného herce a muzikanta Radomíra Švece. Postavy Kristiána de Neuvillette se pak chopí Lukáš Randák, sborista opery Jihočeského divadla, který se objevuje i v pražských divadlech Broadway či Hybernia. „Rádi bychom oslovili mladé talenty, proto máme i z Údělu osudu jen minimum účinkujících. Hlavní role už jsme obsadili, vedlejší by měly vzejít z konkurzů, které proběhnou na Malé scéně 14. a 15. 11.," zve nové tváře Vojtěch Adamčík.

Do premiéry Cyrana zbývá pět měsíců, náročné balady a duety už ale hlavní účinkující trénují u klavíru. Muzikál na motivy divadelní hry Edmonda Rostanda o lásce a naději by se měl poprvé návštěvníkům Malé scény DK Metropol představit 25. března 2016.

Autor: Barbora Smudková