Stavba dálnice D3.Dopravní omezení se týká všech, kteří projíždějí po hlavním tahu z Českých Budějovic do Lišova a dále na Jindřichův Hradec či Brno. V souvislosti se stavbou dálnice vzniknou nad jejím křížením se čtyřproudou komunikací tři nové mosty a jedno nynější přemostění naopak dělníci strhnou k zemi.

Iveta Štočková, mluvčí společnosti Eurovia CS, jež stavbu zajišťuje, upřesnila, že provoz je momentálně převeden na nově vybudovanou objízdnou komunikaci a na jednu větev budoucí mimoúrovňové dálniční křižovatky. Z lišovské silnice I/34 již byla v úseku dlouhém asi jeden kilometr odstraněna i svodidla a obrusná vrstva vozovky. Uzavírka této části komunikace je povolena do 31. října 2016.

Dálniční úsek Borek Úsilné, na kterém se mimoúrovňová křižovatka staví, by měl podle tiskového mluvčího Ředitelství silnic a dálnic České republiky Jana Studeckého začít sloužit řidičům v březnu roku 2018. Ve výstavbě jsou už i další dva úseky mezi Borkem a Veselím nad Lužnicí. Ještě tento rok by mohla být zahájena stavba i na posledním zbývajícím úseku na trase do Veselí nad Lužnicí, a to v úseku Ševětín Borek.

Stavbaři v současnosti pracují i na rychlostní komunikaci R4 nedaleko Příbrami, kde vzniká mimoúrovňová křižovatka se silnicí II/118. Komunikace R4 má přes Písek být dalším kapacitním spojením Českých Budějovic a Prahy, vedle dálnice D3.

Zdroj: Youtube