Matěj dostal vybavení na fotbal, Jindřich fitko

Sportovní vybavení na fotbal dostal díky charitativnímu kabelkovému veletrhu jedenáctiletý Matěj Klas z Písku. Fotbalu se věnuje druhým rokem na píseckém Hradišti. „Hraji za mladší žáky v útoku. Třikrát týdně máme trénink a kromě toho i zápasy. Teď začneme trénovat místo na hřišti v hale," řekl Matěj. Právě sálová obuv byla jednou z věcí, které Matějovi chyběly. Bez ní by na tréninky nemohl chodit.

Matěje doporučila jako vhodného adepta na dar pracovnice písecké oblastní charity Lucie Bastlová. „Jedná se o dlouhodobě spolupracující rodinu a jsem moc ráda, že můžeme takto zprostředkovat pomoc těm, co si to opravdu zaslouží. Všichni bychom měli pomáhat, protože nikdo nevíme, kdy se do finančně tíživé situace můžeme dostat také," naráží Lucie Bastlová na potíže, se kterými se v současné době rodina potýká.

Matěj má staršího bratra Jindřicha (17), který se už od osmé třídy věnuje posilování. A aby i on mohl ve svém koníčku pokračovat, věnoval mu písecký sportovně relaxační club Harmony, který nabízí služby fitness centra, skupinové cvičební lekce, squash, vibro plate, saunu, páru, masáže i solárium, permanentku na půl roku.

„Je to skvělé. Chodil jsem dřív do fitka pravidelně, ale pak jsem toho musel kvůli určitým věcem nechat a posledního tři čtvrtě roku jsem cvičil jen doma nebo chodil běhat. Určitě se tam budu snažit dostat co nejčastěji, aspoň třikrát týdně," zmínil Jindřich Klas, student třetího ročníku gymnázia, s tím, že hodně času teď musí věnovat také škole.

Druhý ročník Kabelkového veletrhu Deníku, který se v letošním roce uskutečnil 2. září v Českých Budějovicích, vybral rekordních 240 903 korun. Stejně jako v loňském roce nyní rozdělujeme tento výtěžek mezi talentované děti z celého kraje.

Martin se těší na jaro, až vyzkouší svou novou rybářskou výbavu

Novou rybářskou výbavu dostal desetiletý Martin Svatek z Písku. Je jedním z talentovaných dětí, které jsme podpořili z charitativního Kabelkového veletrhu.

Rybaření je Martinův velký koníček. Rybaří s celou rodinou a rád se zúčastňuje závodů. „První rybu jsem chytil na závodech ve Lžíně. Byl to karas," říká desetiletý rybář.

Svému koníčku se věnuje zhruba dva roky. „Vyhrál jsem třeba cenu za nejmenší rybičku – šesticentimetrovou," popisuje svůj úspěch. Martin chodí nejčastěji rybařit do osady Na Rybárně v Písku. Svou novou výbavu si užije zřejmě až na jaře. „Už se na to těším," dodal.

Také Martina Svatka doporučila jako vhodného adepta na dar pracovnice písecké oblastní charity Lucie Bastlová. 

Druhý ročník Kabelkového veletrhu Deníku vybral rekordních 240 903 korun. Stejně jako v loňském roce nyní rozdělujeme tento výtěžek mezi talentované děti z celého kraje. 

Martin Svatek se svou novou rybářskou výbavou, kterou dostal díky Kabelkovému veletrhu. Na snímku je se svým dědečkem Aloisem Svatkem.