Jen několik měsíců poté, co projektant a stavební firmy odstranili závady na lesovně na Flekačkách, město dřevostavbu za dvacet milionů korun znovu reklamuje. „Do lesovny stále zatéká. Budova není komfortně uživatelná," řekl starosta města Ondřej Veselý. Tomáš Kočí za stavební firmu KOČÍ reklamace odmítá. „Jde o závady, které se zavázal odstranit architekt. My jsme vše, na čem jsme se s městem dohodli, splnili už v červnu," zdůraznil Tomáš Kočí.

Problémy lesovny
Během tří let od kolaudace architektonicky zajímavé budovy se objevily například tyto závady: špatná statika, praskání oken, zatékání do objektu, problémy se vzduchotechnikou, výskyt plísní.

Podle architekta Davida Kubíka z ateliéru autora lesovny Martina Rajniše jde o starou závadu, kterou se nepodařilo odstranit. „Je to hodně drahé. S městem stále jednáme," řekl David Kubík. K problematice lesovny se nechtěl dál vyjadřovat. Všechny strany by se měly sejít příští týden.

Reklamace lesovny bude prověřovat i kontrolní výbor zastupitelstva. „Dostali jsme neoficiální podnět od lidí, abychom se na opravy podívali," uvedla zastupitelka Petra Trambová. Podle starosty je ale prověřování reklamací vytržené z kontextu. „Zpackaný je celý proces od vyhlášení architektonické soutěže. Je div, že lesovna zatím stojí a neleží," poznamenal Ondřej Veselý. Na celkové prověření ale kontrolní výbor nemá do konce mandátu v příštím roce čas.

Architektonická soutěž se konala v roce 2006. Podle vítězného ateliéru e-MRAK měla stát deset milionů korun. Náklady byly dvojnásobné. V budově sídlí Lesy města Písku.