Hlavní tah silnice druhé třídy od Vitějovic až po hranice okresu za Němčicemi se totiž začne opravovat. „Jako první přijde na řadu úsek vozovky od mostu za Stopařkou až za Hracholusky, přesně k odbočce na Žitnou," řekl Martin Grožaj. Komunikaci Strabag zmodernizuje v obou směrech odfrézováním starého a položením nového asfaltu. „Objízdné trasy by byly příliš komplikované, a tak firma bude vždy pracovat na jednom jízdním pruhu a dopravu budou řídit semafory," vysvětlil průběh prací Martin Grožaj. Oprava se pak nebude týkat úseku od Hracholusk až po vlakové nádraží v Netolicích, která byla opravena zhruba před třemi lety. Následovat bude oprava od netolického nádraží až na hranice okresu. „Pouze v případě opravy silnice v Němčicích bude průjezd obcí zcela uzavřen a objížďka pro tranzitní dopravu bude řešena směrem na Novou hospodu s následným napojením na hlavní tah u Češňovic. „Místní doprava pak bude svedena na silnici třetí třídy přes Olšovice a Mahouš," doplnil Grožaj.

Práce na komunikaci jsou naplánovány až do 28. srpna.

Oprava až za Němčice:

Za zhruba měsíc bude opraveno 7,2 kilometru vozovky v úseku mezi Vitějovicemi (od mostu u Stopařky) až na rozhraní okresu za obcí Němčice. Jako první by měl přijít na řadu úsek mezi mostem a odbočkou na Žitnou v délce jeden a půl kilometru.

Světla slibují lepší jízdu

Třikrát sláva, zmizí ten ošklivý spoj v silnici na mostě za Stopařkou a vlnobití směrem do Netolic a Němčic. Na to už se řidiči asi hodně těší. Majitel silnice se rozhodl opravit více než sedm kilometrů cesty, která si to opravdu zaslouží, když v mnohých místech připomíná spíš trenažer na velblouda než silnici druhé třídy a zároveň hlavní tah do krajského města.
Asi každý z šoférů rád vydrží několik minut u semaforu s vidinou, že zhruba za měsíc to na nejvíc frekventované trase na Prachaticku pojede po pěkném novém koberci bez toho, že při přejezdu mostu nebo jiného výmolu dojde na upadnutí kola či jiné části vozidla.