Jak hodnotí výsledek lídr kandidátky Jan Zahradník?
Je to výsledek, který je velmi dobrý. Já jsem měl očekávání limitované vývojem v České republice, kdy lidé volí ANO Andreje Babiše, aniž by zkoumali, kdo je na kandidátkách. Říkal jsem si v duchu, že dvojciferný výsledek by byl velmi dobrý, takže 12,67 % beru jako velmi dobrý výsledek. Opět se zvolna jako ODS dostáváme do hry. Vracíme se zpátky k výsledkům před propadem ODS. Jsme zase lepší než komunisté a přeskočili jsme i různá regionální hnutí. Cením si toho, že lídři všech sedmi okresů za ODS budou v zastupitelstvu.

A co pozice občanských demokratů pro povolební vyjednávání?
Pro nás je zásadní představa, že jsme připraveni jednat se všemi s jedinou výjimkou, a tou je KSČM. Naše pozice jako třetí strany v žebříčku nám dává legitimní nárok na to, účastnit se na správě kraje. Ale uvidíme, jaká bude nabídka a jak se budou jednání vyvíjet. Musí to být pro nás přijatelné, v žádné koalici, kde by hráli roli komunisté nebudeme, jinak se nevymezujeme vůči žádné straně.

Jaký bude vyjednávací tým?
Budu to já, jako lídr kandidátky, Pavel Eybert a předseda regionálního sdružení Martin Kuba.

Jaký je váš odhad ohledně budoucí koalice?
Zažil jsem případy, kdy strana, za kterou jsem kandidoval, vyhrála volby a přesto zůstala mimo koalici. Z různých variant mě nemůže překvapit nic.