Jediné seriózní řešení vůči rekreantům, tak označuje starosta Kovářova Pavel Hroch rozhodnutí Povodí Vltavy (PV).

To zrušilo výběrové řízení na provozovatele kempu Radava a rozhodlo se kemp, jenž je jedním z největších u orlické přehrady, v této sezoně provozovat samo. Nynější nejistota především karavanistů, kterých sem jezdí několik stovek, tak snad končí. Ti se totiž obávali, co bude. Po odchodu dnes už bývalého dlouholetého provozovatele ke konci května tu od té doby nefungují záchody ani sprchy či elektrika. 
  

Jedním z karavanistů je Karel Havlíček z Berouna. „V tuto chvíli je zrušení výběrového řízení nejlepším řešením, ale uvidíme, co bude dál. Věříme, že kemp bude fungovat na odpovídající úrovni," řekl Karel Havlíček s tím, že obavy z budoucnosti ale přetrvávají. Je otázka, kdo bude kemp provozovat dál a jaké například stanoví ceny.

Mluvčí PV Hugo Roldán vzkázal, že považují za prioritní zajistit rekreantům oblíbeného kempu nerušený průběh letošní dovolené v letních měsících.

Za to by byl rád i starosta obce Kovářov, na jejímž katastru se kemp nachází. „Rekreanti tady už jsou a věříme, že další přijedou. Nyní doufejme, že Povodí Vltavy domluví s bývalým provozovatelem a zprovozní kemp tak, aby byl plnohodnotný pro rekreaci," řekl Pavel Hroch.

Reagoval tak i na to, že bývalý provozovatel požaduje za investice, které v kempu uskutečnil, vypořádání. Je to za sprchy, záchody či elektrické rozvody. 

Dnes už zrušené výběrové řízení na pronájem kempu bylo v minulých týdnech hodně diskutovaným tématem, a to především kvůli nastaveným podmínkám. Ty považoval Pavel Hroch, starosta obce Kovářov, kde uvažovali o tom, že se do výběrového řízení také zapojí, za přísnější než v minulosti a pro některé zájemce zřejmě neakceptovatelné. Z jiného zdroje zaznělo, že jsou nesplnitelné.

Navíc se objevily i informace o případném napadaní výběrového řízení. To by mohlo mít za následek dlouhé průtahy a byla by otázka, kdy vybraný provozovatel skutečně nastoupí a zda-li vůbec v této sezoně.

Povodí Vltavy plánuje vyhlásit nové výběrové řízení na provozovatele po skončení hlavní sezony, tedy letos na podzim.

Důvodem zrušení původního tendru, který měl mít uzávěrku tento týden v úterý, bylo podle mluvčího Povodí Vltavy Huga Roldána to, že se Povodí Vltavy nepodařilo zajistit veškeré nezbytné náležitosti od bývalého nájemce. Ty byly pro výběrové řízení také důležité.