Podle Tomáše Nováka, ředitele Sportovních zařízení města České Budějovice, by se plovárna měla otevřít nejpozději 1. listopadu. Celkové náklady se přitom vyšplhaly na částku 8,2 milionu korun bez DPH.

Tomáš Novák připomněl, že nejrozsáhlejší rekonstrukce se dočkal hlavní padesátimetrový bazén. „Tady dělníci v době odstávky vyměnili dlažbu, která byla vyžilá, a tak voda z bazénu prosakovala," upřesnil Tomáš Novák s tím, že změny jsou patrné také u dětského bazénu. Tady jsou opraveny elektrorozvody pro veškerou technologii, nová jsou rovněž světla, která již byla na hraně životnosti.

Další novinkou je zařízení pro tepelné oddělení plaveckého a dětského bazénu. To by mělo podle Tomáše Nováka zabránit unikání teplého vzduchu z dětského bazénu do prostoru plaveckého bazénu pro dospělé.

Nejvíce viditelnou změnou ale prošly parní komory. „Ty mají nové dispoziční uspořádání i interiér," řekl více Tomáš Novák.

Současně s tím poodhalil plány na další roky.

Ty by měly zahrnovat vybudování kaskádové vířivky pro zhruba čtyřicet lidí v areálu velkého bazénu, dokončena by měla být rovněž oprava dlaždic, rekonstrukce se má dočkat i tobogán.

„V návrhu rozpočtu se tyto věci objevily, uvidíme, jestli projdou při schvalování," vysvětloval ředitel Sportovních zařízení města České Budějovice a doplnil, že připravený je plán dalších zlepšení a novinek. O tom, zda se je podaří realizovat, ale rozhodnou představitelé města.

„Zásadní tak bude, jak se vedení města k uvolnění prostředků na další opravy postaví," dodal na závěr Tomáš Novák.