„Na hlavních sjezdovkách pořád máme dostatek sněhu 
a lyžování je ráno a dopoledne  stále dobré," ujistil včera ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek. „Navzdory tomu jsme se přesto rozhodli uzavřít skiareál už v neděli. Nechceme držet provoz střediska na úkor  kvality a spokojenosti  našich lyžařů." Na lipenských sjezdovkách pořád leží od 10 do 40 centimetrů sněhu.

Stejně tak končí sezona na frymburské Martě. „Ani na frymburském ledovci zima nemůže trvat věčně, proto se ve skiparku bude lyžovat naposled v neděli. Tady budou moci lyžaři jezdit zdarma, a to dokonce celou sobotu a neděli.  Na sjezdovce leží vrstva sněhu od 10 do 20 centimetrů kvality firn. Jezdí se tu na 620 metrů dlouhé sjezdovce Relax 
s nádherným výhledem a děti mohou využívat sto metrů dlouhý výukový svah.

Jaro vtrhlo i k Lipnu, takže žádný div, že po Jezerní cyklo a in-line stezce kolem jezera už se prohánějí lidé na kolech  
a in-line bruslích.

Jediný ski areál, který se dál drží a pokračuje v provozu, bude od pondělí Hochficht. „Na Hochfichtu je stále otevřeno 15 kilometrů sjezdovek včetně dětského parku," hlásí Martin Řezáč z Lipno Marketingu. „Provozovatelé chtějí sezonu udržet až do 30. března, pokud to umožní sněhové podmínky."

Na nezájem lyžařů si areál rozhodně nemůže stěžovat. „Lidé jsou ze slunečného počasí nadšení," potvrdil jednatel Hochficht Bergbahnen Gerald Paschinger.

„Lyžují hlavně dopoledne, kdy jsou sjezdovky po nočním mrazíku v dobrém stavu, a odpoledne návštěvníci Hochfichtu relaxují na slunci. A předpověď počasí hlásí sněžení, tak si možná ještě užijeme čerstvého sněhu."