Lyžařská střediska a svahy v regionu i okolí jsou z většiny kompletně připravena na lyžování, čekají už jenom na mrazy nebo sněhovou nadílku.

Jako první zřejmě začne lyžovačka na rakouském Sternsteinu, který leží za hraničním přechodem Studánky. Tam začne sezona hned, jak mrazy dovolí zasněžování sjezdovek. V největším šumavském areálu Hochficht za přechodem v Zadní Zvonkové plánují začátek o prvním prosincovém víkendu. V Lipenském ski areálu začnou sněhová děla pracovat také ihned, jak to mrazy dovolí, a bez ohledu na to, kdy tam vypukne lyžování, oficiální slavnostní zahájení sezony tam startuje 17. prosince.

Sníh už ale nedočkavě vyhlížejí i provozovatelé menších sjezdovek na Českokrumlovsku.

Ve Věžovaté Pláni se na zimu připravují, jak nás ujistila Martina Mazáková, už od začátku září. „Jsou to běžné práce jako úklid sjezdovky, sněžných děl, připravujeme parkoviště, vysbírali jsme velké kameny, natírali chatu. Pomáhají nám brigádníci, kteří za odměnu obdrží permanentky. V tomto týdnu nandáme pásy na rolbu a budeme čekat na sníh,“ řekla. Martina Mazáková ubezpečila, že se bude jezdit za stejné ceny jako loni. „Jenom ještě zvažujeme, jestli neposuneme večerní lyžování o hodinu dopředu,“ dodala.

V Brloze nic nového nechystají, zařízení vylepšovali loni a předloni. „Ještě nasadíme kotvy na vlek, to ale až těsně před lyžováním, až budou hlásit sníh,“ řekl Jiří Tancer ze Ski klubu Rohy. „Pak postavíme i plůtky.“

Už od léta se na sníh připravují i ve Chmelné. „Vše je přichystáno, jenom něco málo dokončíme na rolbě,“ sdělil Josef Šandera ze Ski klubu Chmelná. Na sníh už se v plné připravenosti čeká také na frymburské Martě.