GRAF ZAMĚSTNANOST. Silná nervozita panuje v teplárně na úseku údržby. Jejími útrobami se šíří zprávy, že právě údržba skončí. „Dokonce nám bylo řečeno, že si máme hledat místo," uvedl jeden ze zaměstnanců údržby. Vzhledem k tomu, jaká panuje ve firmě atmosféra, nechtěl svoje jméno zveřejnit. Redakce ho ale zná.

Ředitel společnosti Radek Motl ale tvrzení o propouštění lidí z údržby kategoricky popřel. „Mým zájmem je opak - údržbu ještě více využívat a maximálně propojit s provozem," uvedl Radek Motl pro Strakonický deník.

Zprávy podobného typu považuje za záměrné vytváření výbušné nálady.

GRAF DIVIDENDY.Z klidu vyvedla informace o údržbářích a jejich propouštění šéfa odborů Josefa Lukeše. „Pokud by tohle byla pravda, šlo by o zásadní změnu v postoji vedení firmy. Nicméně ředitel teplárny Radek Motl mne ubezpečil, že jde o fámu a od původního plánu – tedy přesouvání pracovníků – se nic nemění," uvedl Josef Lukeš.

Už v minulém týdnu uvedli oba Radek Motl i Josef Lukeš v rozhovorech ve Strakonickém deníku (čtvrtek 29. října), že zprávy o hromadném propuštění jsou zkreslenou informací. Nicméně do konce roku skončí osm lidí. Tři byli na dobu určitou, jeden ze zdravotních důvodů a čtyři jsou ve výpovědi z důvodu rušení tabulkových míst. Ti mají nárok na tří až pětiměsíční odstupné. 

Více ve Strakonickém deníku v úterý 3. listopadu