Nemocnice už v dubnu žádala o dotaci 900 tisíc korun na sanitku a 1,1 milonu korun na speciální přístroj pro interní oddělení. „Je to endoskop pro vyšetření žlučových cest. Jde o speciální zařízení, které má pouze sedm nemocnic v ČR," vysvětlil Tomáš Fiala.

Starosta Břetislav Hrdlička slíbil, že se vedení města pokusí peníze najít. „V tento okamžik bych spíše řekl, že město dotaci zatím neposkytne. Chtěli bychom ale nemocnici pomoci a spolupracovat s ní. Pokud peníze najdeme, je na první místě," dodal.

I tento bod ale provázely emoce. Původně byl totiž zařazen na jednání, ale posléze rada schválení dotace zastupitelstvu nedoporučila a tento bod byl z programu stažen. To kritizoval zastupitel Pavel Vondrys (Jihočeši 2012). „Jestliže šlo o rozpočtové opatření, které bylo nad hranice kompetencí, také právě rada je povinna ho předložit do zastupitelstva. A to se k němu vyjádří. Nechápu, co tady rozehráváte, ale tímto jednáním obcházíte zákon," řekl ve své technické poznámce Pavel Vondrys.

Na to reagoval místostarosta a radní Milan Jungvirt (SV). „Rada obdržela žádost o dva miliony korun, ale usoudila, že informace jsou nedostatečné a obeznámila ředitele nemocnice s tím, že požaduje doplňující údaje. Takže jsme nic nezamítli a tento bod by byl předložen na dalším jednání zastupitelstva," řekl.

Tomáš Fiala uvedl, že sanitka by byla určena především občanům Strakonic a unikátní endoskop by nemocnici v žebříčku vybavenosti pozvedl o další příčky. Podle jeho slov nemocnice vyčká na výsledek dalšího jednání.