V polovině minulého týdne se parta mladých lidí vydala na bláznivou jízdu nočním městem. Půl hodiny před půlnocí zachytil strážník obsluhující kamerový systém vozidlo  projíždějící Masarykovým náměstím směrem k nábřeží. „Spolujezdec vedle řidiče  se protáhl oknem, horní polovinou těla vyčníval z vozidla a seděl na rámu staženého okna," popsal nebezpečné chování vrchní strážník Luboš Müller.

Přivolaná hlídka auto, ale již prázdné bez posádky, dohledala na parkovišti Jitřenka.  O 90 minut později zachytilo oko kamery stejný vůz, který tentokrát jel v opačném směru. A opět podle Luboše Müllera jeden mladík vyčníval horní polovinou těla z okna, navíc další muž ležel břichem na střeše vozidla.

Strážníci auto dojeli, aby v další jízdě zabránili. Dorazili také policisté. „Ve chvíli, kdy byla u řidiče prováděná dechová zkouška na alkohol, která byla s negativním výsledkem, začal jeden ze spolujezdců velmi intenzivně zasahovat do vedeného řízení. Hlasitě opakovaně vyzýval řidiče, aby nepředkládal doklady a odmítl dechovou zkoušku. Dále přistoupil k policistovi a z ruky mu vytrhl doklad o pojištění vozidla, který  na místě je roztrhal a proběhl se po  střeše auta tak,  že nebylo možné s řidičem dále komunikovat," popsal incident vrchní strážník.

Vzhledem k tomu, že muž nereagoval na opakované výzvy, neustále narušoval průběh řízení a navíc odmítal prokázat svou totožnost, byl vyzván, aby usedl do policejního vozidla, aby mohl být převezen na policejní služebnu kvůli zjištění totožnosti. Strážníci museli nakonec podle Luboše Müllera použít mírnější donucovací prostředky, a to v včetně pout.

Stejně dopadl i druhý spolujezdec, který, byť v daleko mírnější míře, zasahoval do prováděných úkonů a taktéž nereagoval na výzvy policistů, aby nerušil komunikaci mezi policisty, řidičem a prvním spolujezdcem. Oba skončili v policejní cele.

Šestadvacetiletý muž v roli spolujezdce se bude podle Luboše Müllera nyní zodpovídat z činu výtržnictví a dvaadvacetiletý mladík z dopravního přestupku a přestupků proti veřejnému pořádku. Potížím se nevyhne ani pětadvacetiletý řidič, a to kvůli porušení povinností řidiče motorového vozidla.

Ke kurióznímu případu došlo také ve čtvrtek, kdy strážníci museli v centru města řešit jezdce s koněm. Očitým svědkem byl i Hradečák Vladimír Bílý. „Šel jsem po horním náměstí a před Střelnicí jsem viděl chlapíka s koněm, jak se dohaduje s hlídkou. Kolem už bylo celkem slušné shromáždění lidí, kteří se docela bavili. Ten muž najednou koně odvedl k reklamnímu poutači, sedl na něj a v klidu odjel. Přišel jsem blíž a došlo mi, proč se všichni tak smáli. Kůň totiž nějak neudržel měchýř a auto strážníků stálo v solidní louži," popisuje událost kolemjdoucí.

Jak vysvětluje zástupce vrchního strážníka Petr Brabec, hlídka jezdce upozorňovala na to, že by neměl po požití alkoholických nápojů usednout na koně: „Nic víc jsme neřešili, ale i jezdec je  účastník silničního provozu."