Při předjíždění jedenačtyřicetiletý Michal L. s vozem Nissan Patrol neměl dodržet bezpečný odstup a narazit do zadní části motocyklu CZ 250, který řídil čtyřiadvacetiletý Michael Š. a došlo k jeho pádu na pozemní komunikaci a zranění.

Až potud by to byla v podstatě banální dopravní nehoda. Kdyby nebylo dalších okolnosti… Kvůli nim Michala L. obžaloba vinila nejen z ublížení na zdraví, ale i z vydírání.

Poškozený Michael Š. měl po nehodě zranění krční páteře a na upravené motorce bez poznávací značky byla škoda kolem sedmi tisíc korun. „Úmyslně do mě narazil. Říkal, že kolem jeho domu nikdy nemám jezdit, nebo mě zabije. Měl jsem z něj strach," popsal při pátečním hlavním líčení u Okresního soudu ve Strakonicích. Jedna předvolaná svědkyně měla dokonce vidět, jak obžalovaný do poškozeného kopal.

Obžalovaný Michal L. přiznal, že za poškozeným jel, dokud ho nedohnal. Poškozený totiž měl při své projížďce zamířit i na místní hřiště. „Udělal jsem to proto, abych ho upozornil, že hřiště není žádná motokrosová trať," uvedl. Dodal, že mu chtěl vysvětlit, aby kolem jejich domu jezdil pomaleji. „V žádném případě jsem mu nevyhrožoval. Padla jediná nadávka," dodal. Popřel zároveň, že by došlo k nějakým kopancům.

Soudce Roman Šustr rozsudek tentokrát ještě nevynesl. Jednání odročil prozatím na neurčito za účelem předvolání svědků a znalců z oborů lékařství a dopravy. Se svým znaleckým posudkem by měla k následujícímu jednání přijít i obžaloba.