Ve své touze po pomstě 
za trestní stíhání zašel dokonce tak daleko, že vytvořil a rozesílal scénář fiktivního filmu, ve kterém měli všichni jemu nepohodlní policisté své role i  „násilný způsob smrti".

Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner uvedl, že  obviněný se dostal do problémů už před lety, a to kvůli své podnikatelské činnosti. Odebíral totiž zboží a služby, i když věděl, že nebude mít na zaplacení. Podle vyšetřovatelů si tím příliš nelámal hlavu. Od března 2012 do loňského ledna oklamal skoro tři desítky dodavatelů a připravil je o víc než 11 milionů korun.

Když mu začala takříkajíc hořet půda pod nohama, zmizel na nějaký čas v zahraničí. Strávil tam převážnou část loňského roku a ani zde nezapomněl na slibovanou odplatu. „ Orgánům činným v trestním řízení zasílal výhrůžnou korespondenci. Varoval, že při pokusu jej zadržet použije brokovnice i další zbraně, které v rodině existují ještě z doby světové války. Jednoho vyšetřovatele, kterého nikdy osobně neviděl, dokonce obvinil z fyzického útoku v místě bydliště," popsal mluvčí Jiří Matzner.

Policisté nakonec agresora vypátrali a se souhlasem státního zástupce jej zadrželi. Protože se dotyčný ve svých výhrůžkách oháněl vlastnictvím rozsáhlého zbrojního arzenálu, policisté nechtěli nic podcenit a vyslali do akce speciální zásahovou jednotku. Ta muže zatkla v tak krátkém čase, že nestačil použít ani nůž, jímž byl ozbrojen.

Koncem minulého týdne 
si dotyčný převzal obvinění 
ze zločinu podvodu v pátém, tedy nejpřísnějším odstavci. Svým jednáním totiž způsobil škodu velkého rozsahu. Tu zákon vymezuje částkou nad pět milionů korun.

Kriminalisté zároveň podali návrh na vzetí obviněného do vazby. Soud jej akceptoval, takže muž už je v současné době za mřížemi českobudějovické vazební věznice. 
O jeho vině a případném potrestání pravomocně rozhodne až soud. V případě odsouzení hrozí obviněnému nepodmíněný trest odnětí svobody v délce trvání od pěti 
do deseti let.