Od září má Muzeum středního Pootaví ve Strakonicích pronajatý od města objekt bývalé okresní vojenské správy v ulici Komenského. Jeho nové využití připomněla ředitelka muzea Ivana Říhová. „Stěhování depozitáře sbírkových předmětů do této budovy je pro nás pro následující období úkol číslo jedna," zdůraznila. Na Středověkém vodním mlýně v Hoslovicích, které má muzeum také ve své správě, bude třeba vyměnit kus střechy i další opravy.

V blatenském muzeu budou mít také přes zimu co dělat. Vyprázdnili prostory stálé expozice, která měla za sebou ve stejné podobě už řadu let. Co se na tomto místě objeví, sdělil za muzeum Petr Chlebek. „Bude to opět stálá expozice, ale v nové podobě. Přípravy jsou náročné, bude to zase nejméně na deset let," dodal.

Dost práce čeká rovněž pracovníky Městského muzea ve Volyni. Více sdělil jeho vedoucí Karel Skalický. „Příští sezonu chceme otevřít prostory staré radnice," uvedl. Jinak se bude jednat jen o dílčí úpravy v rámci dosavadních výstavních prostor.

Městské muzeum a galerie Vodňany prodělalo letos několik změn, a tak ho přes zimu čeká jediná závažnější úprava. Půjde o výměnu polstrování na židlích v galerii. Podle slov ředitelky Jitky Velkové by to mohlo stát kolem dvaceti tisíc korun.