Ze dvou na čtyři miliony. Takový skok v ceně má za sebou dům v soukromém vlastnictví v Chýnově, na který si město brousilo zuby.

Jak jsme letos 3. září v Táborském deníku informovali, z domu mohla být tělocvična. Chýnovští plánovali, že na odkup nemovistosti si půjčí peníze u České spořitelny.

To ale ještě rodina Buřičova prodávala svůj majetek za dva miliony. Na jeho místě měla vyrůst čtyřikrát větší tělocvična než dnešní školní. Sloužila by nejen žákům školy, ale i ostatním obyvatelům města pro různé sportovní aktivity.

Majitelé však nesouhlasí se zbouráním nemovitosti a proto navýšili její cenu z původních dvou na čtyři miliony. Takovou částkou už se ale Chýnov zadlužit nemůže. Vlastníky domu se nám nepodařilo zkontaktovat.

Je tu ale další možnost. V sousedství domu Buřičů stojí opuštěná nemovitost č.p. 25. Pět osmin tohoto majetku vlastní stát a zbytek patří soukromé osobě.

„Pokud by vlastník o odkup zbytku nemovitosti od státu nestál, měli bychom určitě za přijatelnou cenu zájem. Pak bychom zkusili dojednat koupi i jeho podílu a na tomto místě postavili nové sportovní zařízení,“ uvedl starosta Chýnova Pavel Eybert a dodal, že tuto záležitost Chýnovští vnímají dlouhodobě jako problém, který chtějí řešit.

Základní škola v Chýnově je jinak velmi pěkně vybavená, ale stav dnešní malé tělocvičny nevyhovuje jak výuce tělesné výchovy tak i sportovním aktivitám ostatních spolků nebo občanských sdružení.