Loupež se odehrála v říjnu roku 2007 mezi Ševětínem a Neplachovem na Českobudějovicku. Posádku pachatelé připoutali ke stromu, auto zapálili, nikoho nezranili.

Oba muži v dovoláních tvrdili, že verdikt není v souladu s provedenými důkazy a výpověďmi svědků. Nejvyšší soud ale jejich podněty označil za zjevně neopodstatněné. „Uložený trest proto zůstává v platnosti beze změn," uvedl Knötig.

Ve voze se objevil kouř

Auto bezpečnostní agentury přepravovalo tržbu z českobudějo­vických obchodních domů do Prahy. Krátce po půlnoci musela posádka zastavit u motorestu Švamberk, protože se ve voze objevil kouř. Způsobilo jej nejspíš zařízení, které na dálku aktivovali lupiči.

K autu pak přiskočili dva ozbrojení muži, kteří řidiče a spolujezdce vytáhli ven, povalili na zem a později připoutali ke stromu. Náklad údajně přeložili do přistaveného automobilu a odjeli směrem na České Budějovice. Vozidlo bezpečnostní agentury předtím zapálili.

Krajský soud původně poslal oba pachatele na 12 let do vězení. Vrchní soud v Praze mu však případ vrátil. Tresty se pak o půl roku snížily.