V závěru uplynulého týdne vypátrali policisté v jedné z obcí na Soběslavsku muže, který si měl již od začátku tohoto roku odpykávat trest odnětí svobody. Výkon trestu nenastoupil, byť mu v tom nebránily žádné závažné důvody.
Do výkonu trestu jej tak „doprovodila" policejní eskorta. Nenastoupením do věznice se dopustil dalšího trestného činu, a to přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ten trestní zákoník stanoví až trest odnětí svobody na dobu tří let.

Vyloupil dvě garáže

V době uplynulého víkendu, přesněji od páté hodiny odpolední soboty dne 7. března do půl jedenácté hodiny nedělního dopoledne, došlo ke krádeži vloupáním do dvou garáží, které se nachází v prostoru za sídlištěm Zastávka ve Veselí nad Lužnicí. Po násilném vstupu zde pachatel odcizil elektrické bourací kladivo, elektrickou okružní pilu , benzinovou elektrocentrálu a sadu GOLA klíčů, vše v souhrnné hodnotě 20 500 korun. Dále nepohrdl ani rybářským náčiním, a to dvojicí prutů, skládacím podběrákem, rybářskou sedačkou s opěradlem a zeleným látkovým batohem, vše v hodnotě odhadem 5 300 korun. police po pachateli pátrá.