Minulý měsíc se začala stavět nová obchodní galerie na místě bývalé Billy, která se na jaře srovnala se zemí. Její otevření, které se původně plánovalo ještě na konec letošního roku, se posunulo na jaro 2017. „Nejobtížnější byl povolovací proces a počáteční administrativa, ale teď už jde všechno podle plánu a otevření na jaře zatím nic nebrání," zmínil jednatel pražské developerské společnosti CSPP Tomáš Honsnejman.

Mimo jiné také odtajnil některé z obchodů, které 
v Galerii Písek najdeme. „Určitě se sem vrátí Billa, která tady bývala a lidé jsou tu na ni zvyklí. Nově tady bude například módní značka Gate nebo obchod nabízející různý sortiment Pepco, který se těší velké oblibě," konstatoval Tomáš Honsnejman. Mezi čtrnácti obchody budou také chovatelské potřeby Super zoo nebo domácí potřeby Orion.

Součástí obchodní galerie by měla být také kavárna. „Považujeme to za důležitý prvek v takovém centru. Zákazníci by si měli mít kde dát dobrou kávu a posedět," uvedl jednatel pražské developerské společnosti CSPP Tomáš Honsnejman s tím, že jsou v pokročilém jednání s budoucím provozovatelem kavárny.

V Galerii Písek bude čtrnáct obchodů, kromě potravin, oblečení či zoopotřeb nebude chybět obuv, hračky nebo elektro.

V obchodech by mělo vzniknout zhruba čtyřicet nových pracovních míst. Zaměstnance si ale budou hledat až konkrétní prodejny samy.

Součástí obchodní galerie, která se bude skládat ze dvou přízemních budov, bude parkoviště pro téměř dvě stě aut.