Již od pondělí začnou v Jindřichově Hradci platit upravené jízdní řády městské hromadné dopravy. Město se tak po dohodě s dopravcem, kterým je ČSAD Jindřichův Hradec, snaží vyhovět podnětům, stížnostem a připomínkám, které vzešly od obyvatel města po zavedení zcela jiného systému MHD začátkem roku.
„O některých změnách se diskutovalo dlouho, ale zajímavé je, že v současné době si to nejspíše, jak se lidově říká, sedlo a už déle než měsíc jsme nezaznamenali žádnou stížnost. Je vidět, že si lidé už našli své spoje a funguje to," říká místostarosta Bohumil Komínek, ale zároveň dodává, že připomínky občanů nezůstaly nevyslyšeny a výsledkem je právě nový jízdní řád platný od 1. srpna.
Zlepšit se má tak například spojení mezi centrem města a městským hřbitovem či k velkým firmám, což umožní snadnější dopravu jejich zaměstnancům. „Vyhověli jsme zhruba devadesáti procentům všech požadavků. Zda to takto bude občanům vyhovovat, to musí prověřit až provoz," upřesnil jindřichohradecký místostarosta. Hradci se tak o něco zvednou náklady, které na zajištění MHD vydává, ale částka prý není nijak závratná. „Měsíční nájezd se zvedne asi o 1200 kilometrů, což vychází na nějakých 150 tisíc korun. Je to i díky dobře postavené smlouvě, neboť za navýšení v určitém objemu neplatíme dopravci plnou cenu," vysvětlil místostarosta Komínek.

Některé důležité změny

Firma Blažek
Návoz zaměstnanců na směny 6:00 - 14:30 hodin do / z Dolního Skrýchova
Fruko
Doplnění spoje na 5:50 hodin
Je nutno zajišťovat ráno spojení z města fakticky každých 30 minut. Bude řešeno novým spojem na lince 32.
Bobelovka školáci
Požadavek na doplnění dalšího spoje v cca 7:20 hodin, pro zkrácení doby čekání školáků. Bude řešeno prodloužením spoje na lince 32.
Pollmann víkend
Doplnění spojů na ranní směny o víkendu, doplnění spoje na noční směnu neděle/pondělí.
První vlak o víkendu
V době mezi přípravou koncepce a zahájením nového provozu byl zaveden víkendový vlak z J. Hradce do Veselí. Bude řešeno prodloužením spoje ze sídliště U Nádraží a zpět.
Sídliště U Nádraží – hřbitov
Požadavkem jsou přímá spojení dopoledne tam i zpět. Bude řešeno úpravou na lince 21, prodloužení jednoho páru spojů v úseku sídliště Hvězdárna Fruko a zpět. Dále o víkendu na lince 21 budou prodlouženy 2 páry v úseku Pravdova – autobusové nádraží.
Bobelovka – hřbitov
Požadavku na přímá spojení v dopoledních hodinách se vyhoví přidáním spojů na lince 32 (a spojů na linkách 11 a 12).
Bobelovka víkend
Spojení Bobelovky s městem je o víkendu možné 3 páry přímých spojů. Připomínka požaduje zavedení dalších 2 párů. Lze vyhovět zavedením 2 párů spojů na lince 51. Vyvolaným efektem je nutnost přejezdů mezi autobusovým nádražím a sídlištěm Vajgar a Jitkou.
Více informací a kompletní jízdné řády naleznete na www.jh.cz v sekci praktické informace/mhd