Jiří Zimola, hejtman kraje:
„Pana Velikovského jsem znal především jako člena bezpečnostní rady kraje. Nejen působil, ale vždy i pracoval jako veliký profesionál. V jeho osobě odešla známá a zároveň významná osobnost jihočeského veřejného života."

Břetislav Shon, generální ředitel Nemocnice České Budějovice:
„Pana Velikovského jsem uznával jako odborníka a jeho smrt považuji za velkou ztrátu."

Hana Šťastná, ředitelka Okresní agrární komory České Budějovice:
„Zdeňka Velikovského mám v mysli uloženého jako fundovaného šéfa krajské hygienické stanice, který profesně i osobně podporoval jihočeské zemědělce a výrobce potravin. Byl prototypem nepřehlédnutelného muže překypujícího velkým všeobecným přehledem, láskou k rodině a přes své konzervativní postoje i velkým pochopením pro lidské slabosti. V mém srdci zůstane navždy zapsaný jako velkorysý, zábavný člověk, skvělý parťák, můj přítel."

Milan Teplý, generální ředitel Madety:
„Je to šok, nejde mi to do hlavy. Zdenka znám skoro čtyřicet let. Osobně i profesně. Byl to dobrý kámoš,  těžko uvěřit, že už tady není."

František Kotrba, tiskový mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu:
"Je to pro mne naprosto strašná zpráva. Odešel chlap, kterému se vždycky rozjasnily oči, když mluvil o své rodině a svých dětech, přitom měl vždycky přirozený respekt. Chlap, který miloval život a žil ho naplno. Byli jsme po sedm uplynulých let kolegy, spíše přáteli, byl to skvělý šéf a člověk. Se Zdeňkem se dalo mluvit o všem, věděl o lidech a životě své. Poradil, pomohl člověku, když bylo třeba. Je mi tolik líto, že už mu tu jeho lidskou laskavost nemůžu nikdy oplatit a myslím na jeho děti…"

MUDr. Ludmila Sattranová, očkovací centrum České Budějovice:
„Pana Velikovského jsem poznala před třiceti lety, kdy jsem nastoupila na hygienickou stanici. Stali jsme se na dlouhá léta spolupracovníky. Jeho odchod mě velice překvapil, bude těžké takového člověka nahradit."

Zdeněk Velikovský zemřel ve středu 25. června. Svůj život ukončil dobrovolně. "Policie toto tragické úmrtí vyšetřuje jako sebevraždu," potvrdil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Poslední rozloučení se uskuteční ve středu 2. července od 9 hodin.