V tomhle městě nic nevydrží dlouho. Příkladem je nově vybudovaná kruhová křižovatka ulic Na Ohradě a Ellerova. Středový ostrůvek už totiž „zdobí" koleje od aut, která tudy projela jak ve směru od Lidlu, tak od Hvězdy.

Vedoucí odboru dopravy MěÚ Strakonice Václav Býček o stopách po vozidlech ví. „Osobně by mne zajímalo, zda to někdo udělal schválně nebo si kruhové křižovatky nevšiml. Každopádně se s něčím takovým setkáváme po výstavbě každé kruhové křižovatky," řekl pro Strakonický deník.

Podle něj jsou v jednání úpravy křižovatky, které ale závisí na dotacích z kraje. „Příští rok by tak došlo k osvětlení křižovatky a vybudování ostrůvku ve směru od Hvězdy," doplnil. Připustil, že by řešením bylo také navýšení ostrůvku. Zatím ale k žádným úpravám nedojde.

Provizorní řešení by se ale v tuto chvíli najít mohlo. Na nedalekém objektu ubytovny je totiž kamerový bod městské policie. Podle námi zjištěných informací lze natočit kameru tak, aby sledovala dění na křižovatce. „Asi by nebyl problém sledovat křižovatku častěji," uvedl jeden ze strážníků MP. Jméno uvést nechtěl.

Mluvčí radnice Markéta Bučoková k tomu řekla: „Tuto variantu město jako zřizovatel městské policie zváží. V případě, že by mohla být přínosem, tak ji zajistí," uvedla.

Kruhová křižovatka Ellerova a Na Ohradě je šestou na území města. Stavba začala 1. září a skončila 21. září.