Strakonicko Kvůli rekonstrukci vodňanského obchvatu řeší Vodňanští kromě jiného také problémy s parkováním. Podle místostarosty Milana Kodádka město přišlo o velkou část parkovacích míst. „Místní lidé, kteří běžně parkovali před svými domy v ulicích Mlýnská a Tylova, nyní musejí hledat alternativní řešení," podotkl.

Tím samozřejmě zaplňují jinak prázdná parkovací místa. „Pro turisty to ale zase takový problém nepředstavuje. Parkoviště na náměstí Svobody, které je mimochodem jediné placené, po většinu času skýtá dostatek prostoru. Další možnosti parkování jsou pak u kulturního domu nebo u supermarketů," dodal.

Ve Volyni jsou všechna parkoviště neplacená, což potvrdila tajemnice městského úřadu Miloslava Benediktová. „Jediné omezení se týká parkoviště na náměstí Hrdinů. Tam je stání povoleno pouze na dvě hodiny. Místo na zaparkování spolehlivě najdete i v proluce pod zdravotním střediskem," zdůraznila.

V Blatné podle starostky Kateřiny Malečkové nemají s parkováním výrazné problémy. „Neustále se snažíme budovat nová místa. V blízké době jich pár vznikne třeba na sídlištích," uvedla. Turistům se nejvíce vyplatí parkovat u Penny či naproti Lidlu. Je to zdarma a blízko do centra. Další možnost je na náměstí Míru.

Ve Strakonicích zatím žádná nová parkoviště neplánují

Město Strakonice spravuje v současné době 16 parkovišť, z toho 9 placených. Podle vedoucího odboru dopravy Václava Býčka město v nejbližších letech nepočítá s přístavbou nových. „Důvod je jednoduchý. Ve městě v současné době není na nové parkoviště místo," podotkl.

Nejlepší parkování ve městě je podle Václava Býčka na parkovišti u Bati. „Má velkou kapacitu a je relativně levné. Z neplacených parkovišť bych doporučil parkoviště za hradem a ve dvoře městského úřadu."

Na všech placených parkovištích ve Strakonicích je první půlhodina zdarma.

Mapa parkování Strakonice.

Ceny parkovnéhoVelké náměstí, Palackého náměstí
Placený tarif: 11,- Kč/hod.
Každá další hodina: 34,- Kč
Před městským úřadem, u kina Oko, u pošty, u Bati, pod Jelenkou, u Paláce, pod nemocnicí
Placený tarif: 6,- Kč/hod.
Každá další hodina: 11,- Kč

Kde parkovat?

Dominik Fiala, Strakonice: Záleží na tom, v jaké části města chcete zaparkovat. Ale pokud je řeč o centru, tak podle mého se nejlépe parkuje u Bati.

Pavlína Kselíková, Přešťovice: Myslím si, že z hlediska dostupnosti do centra je nejlepší parkoviště u Bati. Je ale placené. Volno také často bývá za hradem.

Jan Melichar, Strakonice: Dobré parkoviště v centru je za poštou. Občas tam ale bývá problém najít místo. Pak jedině placené parkoviště u Bati.