Planá nad Lužnicí – Planá se chce trhnout ze svazku, který provozuje městskou dopravu a bude si lidi vozit sama. Taková zvěst se už možná donesla i k vám.

Neminula ani Táborský deník, dokonce už v propracované verzi, že v Sezimově Ústí si Plánští přestoupí do jiných autobusů, které pojedou v režii jejich města. „Něco takového jsem zaslechl i z úst některých zastupitelů v Táboře. Věcně je to ale nesmysl," připouští i táborský starosta Jiří Fišer, který připomíná emotivní reakce zastupitelů při projednávání bezplatného cestování dětí do 12 let.

Plánští a sezimovoústečtí zastupitelé v tomto táborské kolegy nepodpořili a přesvědčit se nenechali ani za zavřenými dveřmi společného zasedání. Tady se názorově rozešli a fáma mohla být na světě.

I plánský starosta Jiří Šimánek ujišťuje, že cupovat MHD rozhodně nehodlají.
„To nemá logiku, vždyť pokud by Planá ležela mimo tuto aglomeraci, tak ani městskou dopravu nemá, stejně jako ji nemají města této velikosti," vyvrací zvěst o osamostatnění. Zároveň však Jiří Šimánek potvrdil, že o MHD se v těchto dnech aktivně zajímá. Ovšem z naprosto jiného důvodu, než jak si zajistit vlastní vozový park a peníze na přepravu obyvatel Plané.

„My máme myšlenku jinou a právě jsem o ní mluvil na Comettu. A sice, že k nám stále jezdí velké autobusy, přitom si myslíme, že v rámci našeho města by někde stačily i menší vozy. Stále totiž narůstá zájem o zajíždění na okrajová místa jako je Hejtman nebo Soukenická ulice, a my proto hledáme, kde na to vzít," upřesnil Jiří Šimánek.

Také Jiří Fišer zamítá myšlenku na rozpad SMOOTu, který městskou dopravu zajišťuje.

„Ano, na kterém zastupitelstvu zazněl návrh, abychom nebyli členy SMOOTu, ale to je podle mne špatný nápad. Naši předci dosáhli toho, že tato města spolupracují, a my se teď začneme polarizovat? To si rozřežeme i roury na vodu a dáme zábrany na komunikace? My ve SMOOTu mezi sebou nemáme zlou krev, byť jsme se na slevách pro děti nedohodli," ujišťuje o setrvalém stavu. Zdarma od září pojedou jen táborské děti do 12 let věku.