V Týně nad Vltavou se letní plovárna otevře po mnoha letech. Rekonstrukce areálu stála 56 milionů korun. V sobotu se od 10 do 12 hodin chystá den otevřených dveří. „Plovárnu si budou moci prohlédnout všichni zájemci," říká starosta Milan Šnorek a dodává, že slavnostní otevření se chystá na 1. června. „To bude zahájen zkušební provoz. Pro veřejnost bude otevřeno od 15. června," dodává Milan Šnorek.

Když se před několika lety rozhodovalo o rekonstrukci plovárny, zvažovalo se i vybudování krytého bazénu. „Krytá plovárna by byla podle mého názoru lepší. Ale dotace 30 milionů se nabízela jen na rekonstrukci letní plovárny. V té situaci nebyla jiná volba," přibližuje zastupitel David Slepička počátek cesty k nové podobě areálu.

Podle Milana Šnorka hrály roli také úvahy o nákladnosti provozu. Na krytý bazén by se zřejmě doplácelo několik milionů korun ročně, letní plovárna by měla být v příznivých letech bilančně na nule, v horších letech možná ve ztrátě, ale jen v řádu statisíců korun. Obnovení plovárny budou doprovázet i dopravní změny. Žižkova ulice se stane jednosměrnou kvůli parkování.

České Budějovice Svou letní sezonu je českobudějovická letní plovárna připravena zahájit v červnu. Přesné datum prvního otevření bude určeno podle počasí. Letos bude možné zakoupit si zlevněný vstup pouze na tři hodiny. Cena vstupů jinak zůstane stejná jako v minulém roce. Bližší informace naleznete na www.cbsport.cz

Týn nad VltavouOd 15. června bude pro veřejnost otevřena nová letní plovárna v Týně nad Vltavou. Celý areál je řešen jako bezbarierový s vyhřívanou vodou. K dispozici je místnost první pomoci, sprchy, šatny a WC. Víceúčelový bazén je rozdělen na dětskou, relaxační a plaveckou část. Více informací naleznete na www.plovarnatyn.cz

Hluboká nad VltavouLetní sezona na koupališti Hluboká nad Vltavou začne 1. června. Otevřeno bývá denně od 10 do 19 hodin. Vstupné pro dospělé činí 60 korun, od 17 hodin přijde na 30 korun. Děti do šesti let a důchodci mají vstup zdarma, v ceně vstupenky jsou zahrnuty i vodní atrakce. Více informací naleznete na www.hluboka.cz.

Borovany1. června zahájí letní sezonu i přírodní koupaliště Lazna v Borovanech. Otvírací doba v červnu a září je od 11 do 19 hodin, v červenci a srpnu pak od 10 do 20 hodin. Koupaliště je vhodné i pro alergiky, nechybí na něm ani různé atrakce a zázemí. Informace nejen o vstupném naleznete na www.borovany-cb.cz.

BorekV červnu zahájí svou letní sezonu také přírodní koupaliště na Borku, které funguje teprve od roku 2014. Otevírací doba koupaliště je od 10 do 21 hodin. Pro vstup na koupaliště je možné zakoupit také permanentku. Voda je vhodná i pro alergiky. Bližší informace naleznete na www.koupalisteborek.cz.

Horní Stropnice Letní sezona v Horní Stropnici začne na začátku června 2015, přesný termín bude zveřejněn na webových stránkách. Otevírací doba v letní sezoně je od 9 do 22 hodin. Koupání je zde bezplatné, ale vzhledem k absenci plavčíka také na vlastní nebezpečí. Další informace najdete na stránkách www.plovarna-hs.cz.

Olešník26. června zahájí svou letní sezonu koupaliště v Olešníku. V bazénu je hloubka v rozmezí 120 až 180 metrů, sloužit by tedy měl zejména plavcům. V areálu je ale naopak pro děti určeno brouzdaliště s klouzačkou, v sousedství je připraveno i oranžové hřiště. Bližší informace najdete na www.olesnik.cz.