ARMY RUN je tady! Fenomén, který si ve světě získává obrovskou pozornost příznivců příznivců nevšedních sportů, přitahuje překvapivě velkou pozornost fanoušků vojenství a neobvyklých sportovních zážitků také v České republice.

Premiéra českého závodu ARMY RUN

ARMY RUN je extrémní překážkový běh, při kterém si účastníci můžou sáhnout až na dno svých fyzických sil. Historicky první ročník českého závodu ARMY RUN, při kterém si můžete otestovat své tělesné limity, proběhne23. srpna v Černé v Pošumaví.Závod, který se uskuteční podpatronátem Ministerstva obrany ČRa Ministerstva vnitra ČR,se uskuteční v jinak veřejnosti nepřístupných atraktivních lokalitách zdejšího vojenského prostoru Boletice. Účastníky čekají dvě trasy: kondiční sportovci dají přednost traseCivil 10 km, milovníci extrémů potom traseArmy 16 kms náročnými překážkami, které navrhli bývalí profesionální vojáci Armády ČR.

"Máme za sebou několik zahraničních misí na Balkáně i středním východě. Většinu kariéry jsme prožili ve 4. brigádě rychlého nasazení u průzkumných, výsadkových a mechanizovaných jednotek. Absolvovali jsme množství zahraničních kurzů v U.S. Army, i kurzy evropských aliančních partnerů. Na závěr kariéry jsme se sešli na útvaru speciálních operací SOG," představují se odborní konzultanti závodu Pavel Zendulka a Ivan Novák ze společnostiARMED, která je oficiálním partnerem akce.

"S překážkovými drahami máme osobní zkušenosti. Cvičili jsme na klasické překážkové dráze z dob ČSLA, moderní překážkovce dle standardu NATO, nebo třeba na britské dráze v rámci mezinárodní armádní soutěže. "Věříme, že ARMED může, jako konzultant překážek závodu ARMY RUN, předat své (často bolestně nabyté) zkušenosti a přispět k atraktivitě tohoto nového závodu."

ARMY RUN není zábavou jen pro nadšence do vojenství, obdobných běhů se v cizině účastní tisíce lidí, kteří si chtějí otestovat svou kondici pod odborným dohledem, a dokonce i celé rodiny, pro které jsou tyto závody originálním zážitkovým víkendem.

Celý článek si můžete přečíst v pondělním vydání Českorkumlovského deníku.