Zřejmě nemohl dospat, takže se sem i s komplicem vypravili hned nad ránem. Hlavní aktér s bohatou kriminální minulostí využil toho, že nebyla zamčená branka, a po chvilkovém bloumání a průzkumu terénu si přivlastnil různé stavební nářadí, nivelační laser, dvě úhlové brusky, motorovou pilu, aku vrtačku i další věci za celkem 53 tisíc korun. Zřejmě si však neuvědomil, že ho  po celou dobu snímají bezpečnostní kamery.

Když si jeho počínání všimla majitelka domu, okamžitě zalarmovala policii. Pachatele přesně popsala a uvedla i směr, kterým utíkal. Komplic, který hlídal v autě, už mezitím místo rovněž opustil. Během pár minut přijeli policisté Marek Moucal a Zdeněk Kozel z oddělení hlídkové služby, kteří prchajícího zloděje po bleskovém průzkumu terénu zadrželi. Podle jejich nadřízeného Vítězslava Láda jim k tomu částečně napomohlo i deštivé počasí.

„Ve směru útěku byla louka s vysokou travinou. Každý, kdo by se v okolí nachomýtl a byl po pás mokrý, tak je zákonitě podezřelý. Zvlášť, když je to v šest hodin ráno. Když se tam objevil nám dobře známý závadový človíček, který v životě nedělal nic jiného, než že kradl, tak to měl spočítané," pousmál se podporučík Lád.

V případě prokázání viny hrozí dopadenému pachateli až tříletý trest ve vězení.⋌