V úterý začalo 34. Mistrovství světa v lovu ryb na umělou mušku a jeho organizací byl tentokrát pověřen Jihočeský územní rybářský svaz.

Jedno ze stanovišť, umělou nádrž Květoňov, v úterý zarybňovali kapličtí sportovní rybáři. „Dnes jsme sem nasypali 13 metráků pstruha duhového. A někteří jsou opravdu pěkní," řekl Miloslav Čutka z kaplické místní organizace Českého rybářského svazu. Tím, že jsou ryby pěkné, má na mysli, že jich bylo hodně až dvoukilových. „Další pstruzi, celkem šestnáct metráků, šlo do Vltavy v úseku od Vyššího Brodu až po Rožmberk a až do Zátoně. Všechno pstruzi z pstruhárny v Benešově nad Černou."

Nádrž Květoňov je sektor číslo 4. Lovci tam budou soutěžit v pátek po celý den. Do té doby tam platí přísný zákaz lovu ryb. Stejně je tomu také na soutěžních a tréninkových úsecích Vltavy i lipenské nádrže.

Každý ze zúčastněných států na Krumlovsko vyslal pětičlenný soutěžní tým. „Většinou jsou to mladí rybáři, samozřejmě ti nejlepší, kteří na to mají čas a pochopitelně také peníze, protože na obojí je to sport značně náročný," podotkl Miloslav Čutka.

Sportovní rybáři z Českokrumlovska sice závodit nebudou, přesto si závody užijí, i když trochu jinak.
„Naše organizace dodala na závody třicet rozhodčích," sdělil například Jan Červ, předseda Místní organizace ČRS Český Krumlov.

Každý rozhodčí bude mít přiděleného jednoho závodníka, kteří už jsou rozlosováni. Ti budou na svá stanoviště rozváženi autobusem. Závodník bude mít na místě nejprve hodinu na přípravu, lovit na ostro bude od 7 do 10 hodin a po přestávce znovu od 17 do 20 hodin.

Více ve středečním vydání Českokrumlovského deníku.