Levnější skipas, ale i spoustu dalších zážitků a služeb na Lipensku, v Českém Krumlově, Českých Budějovicích a na dalších místech budou moci letos získat návštěvníci skiareálu Lipno. Stačí vlastnit novinku nadcházející sezony – zimní kartu hosta Lipno Card.

Získat ji lze jednak zdarma u smluvních ubytovatelů, jednak se dá pořídit za 99 Kč pro dospělé a 59 Kč pro děti, seniory, studenty a držitele průkazek ZTP v prodejní síti či objednat on–line. Lipno Card platí od 1. listopadu do 31. března 2012. Jak uvedl manažer projektu Lipno Card Jan Jareš, ušetřit s ní lze v součtu i několik tisíc korun.

„Systém slev není soustředěný jen na Lipno. Čerpat je lze i na cestě k nám, například v protivínské krokodýlí zoo, při návštěvě Českého Krumlova či v Českých Budějovicích,“ přibližuje možnosti slevové karty.

Výhodné ceny ale lyžaři mohou získat i koupí rodinných skipasů, využitím studenských slev a využitím dalších služeb skiareálu.

Ten ani letos nezahájí sezonu bez novinek. Potěší zejména začátečníky a ty, kdo na svazích ocení adrenalin. Nově bude k dispozici také půjčovna a prodejna lyžařského vybavení Intersport Rent.

Lyžařská škola Skischool Lipno bude mít k dispozici zbrusu nové vlastní výukové hřiště. Její žáci budou nacvičovat první obloučky na ploše 2500 m² s vlastním zasněžováním, k dispozici budou mít nový pojízdný koberec a řadu hracích a technických pomůcek. „Zdvojnásobí se tak loňská kapacita výukového prostoru, veřejně přístupnému Foxparku se tak odlehčí a bude i bezpečnější,“ doplňuje další výhody nového hřiště ředitel společnosti Lipno Servis Petr Dušek.

Zkrátka nepřijdou ani zkušení lyžaři. Právě pro ty přibude na části Školní sjezdovky téměř kilometrová skicrossová dráha s klopenými zatáčkami, terénními nerovnostmi a přejezdy sněžných valů. „Všechny prvky budou modelované jenom ze sněhu, budou strojně upravované a nabídnou tak každý den stejně kvalitní zážitek,“ doplňuje na adresu nové skicrossové dráhy Dušek. Navazovat na ni bude pravidelným návštěvníkům dobře známý snowpark.

Zimní sezona ve Skiareálu Lipno začne 17. prosince. Start neohrozí ani případný nedostatek sněhu. Pokud se příroda postará o pár mrazivých dnů, o dostatečnou bílou nadílku zajistí 40 sněžných děl.

Slevy s Lipno Card

Zdarma či se slevou lze čerpat více než 40 služeb, např:
Skipasy Skiareálu Lipno
Půjčovna lyžařského vybavení
Lyžařský servis
Výuka lyžování a snowboardingu
Gastronomické služby
Vstupy na zámky, hrady, do muzeí a galerií
Výuka netradičních sportovních disciplín
Adrenalinová zábava
Hlídání dětí
Wellness
Nákup v supermarketu
Taxislužby
Autoservis, odtahová služba