K nehodě okamžitě vyjely dvě posádky záchranné služby z Českých Budějovic. Podle mluvčí Petry Kafkové byl sražený mladík v bezvědomí.

"Došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí. První pomoc zahájil na místě náhodně přítomný lékař. Posádky záchranné služby pokračovaly po příjezdu v rozšířené resuscitaci. Veškerá snaha o záchranu života však byla marná. Chlapec na místě podlehl těžkým mnohačetným zraněním," řekla Petra Kafková.

Na místo po půl dvanácté zamířil odtahový vůz, doprava v místě nehody bude omezena zhruba do jedné hodiny.

Pozor na náledí, na Jindřichohradecku havarovala řidička

Ilustrační fotoDopravu v Dačicích na Jindřichohradecku a okolí ve čtvrtek dopoledne komplikují dvě dopravní nehody.

Ve Vápovské ulici se střetla dvě auta. Podle policie je nehoda bez zranění a řidiči by měli počítat s tím, že až do 12 hodin bude průjezdný pouze jeden jízdní pruh.

Další nehoda, a to se zraněním se stala u Dačic ve směru na Telč. Podle předběžné informace zástupce vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie Milana Urbance je v tomto úseku náledí. "Řidička havarovala, zranila se a odvezla ji záchranka," uvedl Milan Urbanec s tím, že na tomto úseku by si měli jet řidiči velice opatrně.

Kolem 10. hodin se i na Jindřichohradecku změnilo počasí a na některých místech začal padat mokrý sníh.

Mokré srážky okamžitě začnou namrzat

Jak uvedl provozní náměstek jindřichohradeckého závodu Správy a údržby silnic Ludvík Vojta, sypače již provádějí chemické ošetření. "Situace v konkrétních místech se odvíjí od toho, zda zaprší či zamrholí. Povrch silnice je promrzlý a mokré srážky okamžitě začnou namrzat a začne se tvořit ledovka. To zpomalí i postup našich vozidel," sdělil Ludvík Vojta.

Doplnil, že na chemicky ošetřovaných silnicích již byl zásah zahájený, ale preventivní posyp inertním materiálem v takových případech není možný.

Podle varování meteorologů by mohla být ledovka hrozbou do čtvrtečního večera.