Mezi zvučnými jmény deseti párů 7. ročníku taneční soutěže StarDance 2015 je i jedno, které potěší Jihočechy, ale především Strakoničáky – Romana Motlová (40). „Je to úžasná věc plná lesku, ale také profesionality a skvělé party," říká čtyřnásobná mistryně republiky v latinskoamerických tancích a trojnásobná finalistka mistrovství světa.

Romana Motlová a Rosťa Osička.V sobotu 17. října měli za sebou premiérové tango, ve kterém, získali 15 bodů. „Rosťa je obrovský bojovník a díky sportu, tréninku a disciplíně dokázal úžasnou věc. Snažil se tak obrovsky, že myslel jen nato, aby nezklamal ani mne, ani sebe. Jsem na něj hrozně pyšná," svěřila se Romana Motlová Strakonickému deníku po prvním kole.

Rostislav Osička (59) o své partnerce a trenérce říká: „Romana je skvělá tanečnice. Ctím ji jako profesionála a vidím, jak naše spolupráce funguje," uvedl v jednom ze svých rozhovorů ještě před začátkem soutěže.

V hledišti prvního večera byla také maminka strakonické rodačky Hana Motlová. „Oba odvedli obrovský kus práce. Moc bych jim přála, aby se dostali do dalších kol. A to i přesto, že jsou tam opravdu lepší páry," uvedla Hana Motlová.

StarDance 2015 můžete sledovat každou sobotu od 20 hodin na ČT 1 až do 19. prosince.

Rozhovor, který Romana Motlová poskytla pouze Strakonickému deníku, si můžete přečíst na straně 3 ve středu 21. října