Loni se do hudebního oddělení přestěhovaly soubory sci-fi, fantasy a komiksů, letos se k nim přidají filmy. Knihovna se tak stane i videopůjčovnou. „Podařila se nám uzavřít smlouva o nákupu a následném půjčování filmů s jedním z největších distributorů filmů, televizních seriálů a dokumentů na Blu-ray a DVD nosičích, společností Magicbox, která v České a Slovenské republice zastupuje filmová studia Warner Bros, Disney, Paramount Pictures a další snímky českých i zahraničních producentů," zdůvodňuje ředitelka knihovna Eva Měřínská.

Věří, že existuje stále velké množství lidí, které si pro film do knihovny přijdou. V první „filmové" vlně by do Tábora mělo dorazit kolem 70 titulů. Půjde především o snímky ověřené časem nebo ověnčené cenami. Mezi snímky k půjčení tak podle Evy Měřínské najdete Tenkrát na Západě, Amadea, Zpívání v dešti nebo snímek o francouzské šansoniérce Edith Piaf.
Podmínky půjčování filmů budou shodné jako při půjčování jiných titulů, což znamená, že registrovaní čtenáři si film půjčí zdarma na dobu čtyř týdnů.