Učí více než 30 let a nyní dostala od „svých" osmáků ze Základní školy Chyšky nevšední dárek. Ti svou třídní učitelku Hanu Zemanovou (58) nominovali do 22. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos. Mezi 55 pedagogy je jedinou zástupkyní Jihočeského kraje.

Hana Zemanová si nominace od žáků velmi váží. „Je to pro mě obrovská pocta," říká učitelka českého jazyka a občanské výchovy, která byla dojatá, když jí osmáci ukázali nominační dopis, aby se k němu vyjádřila. Podepsali ho všichni žáci, které učí.

Její žáci na ní oceňují zkušenosti, které předává dál, třeba z cestování po světě, a také přísnost. „Široko daleko zajisté není lepší češtinářky, a proto si myslíme, že všichni její bývalí žáci na ni vzpomínají jen v dobrém," shodují se žáci osmé třídy, kteří si moc rádi připomínají to, jak se se svojí učitelkou několikrát zúčastnili natáčení pořadu SuperStar v Praze.

Ředitel ankety Slávek Hrzal má radost z počtu přihlášených pedagogů. „Je to jeden z nejsilnějších ročníků. Nejvíc mě těší, že alespoň jednoho zástupce má v anketě každý kraj. To se podařilo za těch 22 let teprve podruhé," dodal ředitel.

Držitel titulu Zlatý Ámos bude znám na konci března.