Táborský Housův mlýn v údolí Tismenického potoka se už potřinácté stal hostitelem Festivalu bojovníků, jehož producentem je Petr Nůsek. Bojovníci, šermíři, mušketýři, kejklíři. Ti všichni se tu o víkendu sešli, aby před ctihodnou porotou kaskadérů, herců a filmových režisérů předvedli, jak zdatně zbraň dokáží ovládat a jak dobře si choreografii sestavili.

„Celkem se představilo šest soutěžních a sedm nesoutěžních skupin z České republiky, ale například i z Polska nebo Slovenska," upřesňuje přehlídku současného historického šermu Petr Nůsek s tím, že nyní už tedy šlo o první mezinárodní poměření umu. Program ale pamatoval i na nejmenší, a tak malí kluci vzali do ruky gumový meč a osahávali si rytířské umění. 

Při festivalu v Housově mlýně může znalec rozpoznat několik různých škol šermu. Všechny je zastřešuje Unie evropských historických bojových umění Magisterium, kterou Petr Nůsek založil na svém táborském mlýně. Adepty škola naučí bojovat s chladnými zbraněmi podle středověkých, renesančních a barokních mistrů šermu. Členové Magisteria pak získané dovednosti často uplatňují ve filmu a divadle, jsou najímáni na specializované kaskadérské výkony, vyrábějí funkční repliky historických zbraní či pořádají školy šermu.