Tak početný zástup gratulantů může Večerníčkovi leckdo závidět. Padesáté narozeniny oblíbeného průvodce pohádkami na dobrou noc přišlo v sobotu do českobudějovického multikina CineStar oslavit 2300 lidí. Využili možnosti zhlédnout zdarma pásmo večerníčků a také se osobně potkat s oblíbenými pohádkovými postavičkami v nadživotní velikosti. V kině je kromě samotného Večerníčka vítali také Maxipes Fík nebo Bob a Bobek.

„Máme nejraději králíky 
z klobouku a vílu Amálku," shodly se osmiletá Aneta Ševečková a devítiletá Magdaléna Vybíralíková z Českých Budějovic. Čekání na promítání si v prostoru u pokladen multikina krátily ve výtvarné dílně, jejíž zaměření bylo také pohádkové. Doprovod kamarádkám dělala matka jedné 
z dívek Božena Ševečková. „Dcera už teď večerníčky nesleduje každý den. Ale i tak se ráda podívám s ní. Jsou to pro mě vzácné chvíle odpočinku," řekla Božena Ševečková. Doplnila, že jako malá se ráda dívala na Štaflíka a Špagetku. „Tenhle večerníček už ale moc často nereprízují, což je podle mě škoda."

S nápadem oslavit 50. výročí zahájení vysílání pohádek na dobrou noc přišla podle manažerky multikina Svatavy Kopečkové Česká televize. „Program oslavy je ve všech regionech prakticky totožný. My jsme jej ale ozvláštnili 
o výstavu výtvarných prací malých pacientů budějovické nemocnice s večerníčkovskou tématikou," vysvětlila Svatava Kopečková.

Aby malé marody Večerníček za jejich tvořivost odměnil, odběhl v sobotu kolem poledne ze své oslavy a spolu 
s dalšími pohádkovými postavičkami přišel děti do nemocnice pozdravit. „Pro celé dětské oddělení to byl velký 
a příjemný zážitek, protože večerníček sledují celé generace dětí a věřím, že i ty současné," řekl primář Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice Vladislav Smrčka. „Touto akcí se tak viditelně podařilo pozvednout náladu našich pacientů a potěšit je. Dobrá nálada vždy přispívá k lepšímu zvládání nemoci a úspěšnému průběhu léčby," dodal.