„Vůbec jsme nečekali, že by mohla klapnout žádost o dotaci z programu Think Big Nadace O2. Najednou tu bylo třicet tisíc korun a my se svépomocí pustili do stavby. Je to taková rarita, vše děláme sami, i když bez Libora Mikeše bychom to jen těžko zvládli. Má obrovské zkušenosti se stavěním a projektováním," říká Miroslav Brož ze sdružení Taboard. Na stavbě betonového bazénu u odpočinkové zóny Komora se sdružení podílí ve spolupráci s komunitním centrem Cheiron T.

Stavba bude rozdělena do tří částí. Vše vypuklo uplynulou sobotu. „Vystavělo se takzvané ztracené bednění určující rozměr a tvar bazénu. Ve druhé části stavby se budou instalovat armatury a bude vznikat sklon rádiů a vše potřebné k přípravě pro betonování. Třetí část bude už jen o betonování a vyhlazování. Nakonec se bazén nechá vyschnout," popisuje David Andrlíček z Cheironu T.

Při stavbě přiložili ruku k dílu samotní jezdci na skateboardech, in-line bruslích i kolech. Celkem skatepark využívá kolem 40 domácích a dalších 40 jezdců z okolí. „Pro bazén jsme se rozhodli, protože je velice zábavný a navíc je i pro starší jezdce.Všichni kluci jsou nadšení. Pomáhají nám i známí a kamarádi, je to super," dodává Brož.

Celá stavba musí být dokončena do 30. listopadu. Jenže částka 30 tisíc z dotace na stavbu nestačí. Proto mezi všemi, kteří skatepark navštěvují, vznikla dobrovolná sbírka na materiál a realizaci. Bazén ponese jméno Jirky Fraita – jednoho ze skaterů a členů sdružení Taboard, který letošní prázdniny tragicky zahynul při autonehodě u Čápova dvora. Od kolaudace stavby tu navíc každoročně připraví Memoriál J.F.

„Chtěli jsme mu ve skateparku udělat pamětní desku, tak jsme památku zakomponovali do bazénu. Byl to dobrý kamarád. Na negativní reakce kašleme. Je jedno, co si kdo myslí. Co kdo udělal pro uctění památky těch ostatních? Navíc je nikdo nenutil, aby s Jirkou jeli," uzavírá smutnou kapitolu Miroslav Brož.

David Peltán