V loňském roce byl v Novém Údolí vybudován přestupní terminál vlak – bus. K terminálu jsou k vybraným vlakům Českých drah vedeny o víkendech několikrát denně bavorské autobusy společnosti RBO, které cestující přepraví mezi vlaky v Novém Údolí a vlaky společnosti Ilztalbahn (ITB) ve stanici Waldkirchen, popřípadě až přímo do národního parku Bavorský les.

Vlakem můžete v následujících dvou víkendech vyrazit z Volar v 7.22 do Nového Údolí, odkud vás v 7.55 převeze autobus do Waldkirchenu. Odtud vyráží vlak v 8.35 a v 9.30 jste v Pasově. Na prohlídku Pasova vám buď stačí méně času, a pak se můžete vrátit do Čech ve 13.10, nebo si užijete Pasov déle, pak se můžete vrátit vlakem s odjezdem z Pasova v 17.10 s návratem do Volar v 19.40.

Ještě v září budete mít možnost využít kombinovanou dopravu do Pasova, i když už ne přímo z Volar. Pokud se o víkendech do 16. září dopravíte do Nového Údolí do 7.57 hodin, užijete si cestu do Pasova ve stejných časech.
Šanci projet se vlakem do Pasova přes Nové Údolí mají i ti, kteří to mají blíž do Českých Budějovic. Odtud odjíždí první spoj přes Český Krumlov, Horní Planou a Černý Kříž do Nového Údolí v 8.07 s příjezdem do Pasova ve 12.45. Zpět se lze vydat spojem, který odjíždí v 17.10 s návratem do Českých Budějovic ve 22.07.

Pro uvedené spoje platí jízdné označené jako Sonne+ a vyjde na 225 korun. Platí buď v sobotu, nebo v neděli pro 2 dospělé a maximálně 3 děti do 15 let.

V případě, že byste do Nového Údolí vyrazili na kolech a chtěli pak pokračovat uvedenými spoji do Pasova, musíte počítat s tím, že v autobusu z Nového Údolí do Waldkirchenu je místo pouze pro tři jízdní kola. Podrobné jízdní řády najdete na webové stránce http://www.cd.cz/jihocesky-kraj/vlakem-do-bavorska.