Takový postup byl ale podle některých obyvatel Včelné nestandardní, 
ba dokonce nelegitimní, proto zde vznikl petiční výbor, jenž dál bojuje proti jejímu odvolání. Podle Iva Nesrovnala, jednoho z členů petičního výboru, přitom nejde ani tak o samotné odvolání jako o způsob, kterým k tomu došlo.

„Odvolání sice proběhlo podle zákona, šlo ale o jednání zcela nelegitimní. Nikdo dopředu neinformoval paní Mandžukovou, natož veřejnost. Udělat to tímto způsobem, bez vážných důvodů, je podraz, puč a zákeřnost," komentoval Ivo Nesrovnal způsob odvolání bývalé starostky a důvody, proč ještě s dalšími osmi lidmi sepsali petici. V té také kromě jiného požadují odstoupení všech šesti členů zastupitelstva, kteří se na odvolání starostky domluvili.

„Petice je forma, kterou 
se zastupitelé zabývat budou muset, i když to můžou shodit ze stolu," řekl Ivo Nesrovnal. „Kdyby ale neodstoupili, tak jim to občané spočítají v následujících volbách," uvedl člen petičního výboru.

„Petici jsem zaznamenala a jsem za to vděčná, ale nijak více situaci na Včelné nesleduji," řekla Jarmila Mandžuková, která ze zdravotních důvodů odcestovala. „Byla to pro mě rána. V komunální politice jsem působila 25 let a nedokážu nad tím mávnout rukou. Politika je přece o vyjednávání, ne 
o útocích a intrikách," komentovala bývalá starostka způsob, jakým k odvolání došlo. „Mandátu si ale vážím, po druhé jsem ve volbách zvítězila, takže mandátu se nevzdám," dodala Jarmila Mandžuková.

Podle místostarosty Kamila Feitla, který je v současné době pověřen vedením obce, měli ale zastupitelé na odvolání starostky právo. „Petice požaduje odstoupení lidí, kteří demokraticky odvolali starostku, jež byla stejným zastupitelstvem před rokem a půl demokraticky zvolena," řekl Kamil Feitl s tím, že důvody k odvolání byly pouze pracovní. „Šlo o rozdílné názory 
na to, jak by měly věci fungovat," vysvětloval místostarosta. Kdy budou zastupitelé volit nového starostu, zatím neví. 

Kdo vyhrálV komunálních volbách v roce 2014 usilovaly ve Včelné o hlasy obyvatel celkem čtyři uskupení. Strana nezávislých kandidátů Včelná získala 55,16 procenta hlasů a v zastupitelstvu tak získala 5 mandátů.

NAŠE VČELNÁ obdržela 37,08 procenta hlasů a 4 mandáty. KSČM dostala 6 procenta hlasů, skončila bez mandátu. ODS získala 1,76 procenta hlasů a v zastupitelstvu tak není. Nejvyšší počet hlasů ze všech kandidátů získala Jarmila Mandžuková, a to 470.