Je v tom ale háček. Podle policejní mluvčí Hany Millerové by se totiž mělo jednat o osobu mladší patnácti let, takže se na ni vztahuje tzv. „náhubkový zákon", který má chránit identitu nezletilých obětí i pachatelů. Proto policie bližší podrobnosti k pachateli nesdělí.

„Policisté z Třeboně prošetřují podnět na poškození cizí věci z Lomnice nad Lužnicí, kde byla zapálena zábavná pyrotechnika pod Škodou Octavii, od které vozidlo začalo hořet. V souvislosti s tím policisté vyslýchali mladistvé. O tomto kroku byli vyrozuměni jejich rodiče a přítomna byla pracovnice třeboňského sociálního odboru," uvedla včera Hana Millerová.

Při incidentu, který se stal 12. srpna, došlo k zahoření plastových dílů spodní části vozidla a hoření se dále rozšířilo až do interiéru.

Jak Deníku potvrdil starosta Lomnice nad Lužnicí Karel Zvánovec, jednalo se o služební vůz v majetku města. „Myslím si, že to byl úmysl spojený s klukovinou, respektive toto je již za hranicí obyčejné klukoviny," netají svůj názor Karel Zvánovec.