S úplnou novinkou přichází prachatický Portus ve svém Rodinném centru Sluníčko. Nový projekt pomůže začínajícím podnikatelkám, ženám, které se po rodičovské dovolené vracejí na trh práce a zároveň zachrání centrum, které je mezi rodiči malých dětí oblíbené.


Včera dopoledne byl zahájen projekt s názvem Coworking. „Jedná se o unikátní projekt zaměřený na matky s malými dětmi a skloubí v sobě poskytování kvalitně vybaveného kancelářského prostoru, vzdělávání, poradenství, ale také bezplatnou hlídací službu a mnoho dalšího. Jedná se o součást velkého projektu Práce a děti pod jednou střechou, na který jsme získali z Norských fondů milion čtyři sta tisíc korun," uvedl ředitel Portusu Petr Šmíd. Samotný Portus se na projektu podílí ve výši sto padesáti tisíc korun. „Je to samozřejmě pro naší organizaci hodně peněz, ale součástí Sluníčka je i komerční aktivita v podobě miniškolky, takže to nám částečně pomůže," uvedl.

Prostor pro začínající podnikatelky v Prachaticích.Co je to coworking?
 
Doslovný překlad slova coworking je spolupráce. Coworking by měl tvořit ideální pracovní plochu pro samostatnou práci či spolupráci pro různé osoby. Nabízí možnost zbavit se pocitu izolace při práci z domu a zároveň poskytuje prostředí umožňující soustředění.
V případě coworkingu v prachatickém Portusu se jedná o sdílenou kancelář pro začínající podnikatelky z řad maminek, které se vracejí na trh práce a rozhodly se začít samostatně podnikat. Mimo vybaveného sdíleného kancelářského prostoru bude součástí projektu i další vzdělávání pro začínající podnikatelky a pomoc s hlídáním dětí.


Maminky budou mít k dispozici nejen vybavenou kancelář, ale zároveň budou moci sdílet svoje zkušenosti a dále se vzdělávat. „Pomůžeme jim s podnikatelskými plány, se získáváním dotací na rozjezd podnikání, ale hlavně jim pomůžeme najít jejich místo na trhu práce," říká partnerka projektu Andrea Tajanovská.


„Chtěla bych začít podnikat a sdílená kancelář, navíc se zajištěným hlídáním malého syna, je pro mě ideálním řešením. Už mám připravený plán, v čem bych chtěla podnikat, ale ten prozrazovat zatím nebudu," uvedla Jarka Nachlingerová z Prachatic, která se slavnostního otevření zúčastnila.
„Celkem už víme asi o pěti nebo šesti maminkách, které sem budou chodit," doplnila realizátorka rodinného centra Tereza Ksandrová.