Dobrá zpráva přišla včera dopoledne z lyžařských středisek na Zadově a ve Kvildě. Právě tyto dva lyžařské areály budou první, které pustí na svahy lyžaře.
Zadovští ústy zástupce provozovatele Lyžařského areálu Zadov Petra Vondraše informují, že v sobotu v 8.30 hodin začíná letošní lyžařská sezona. „V provozu bude celý víkend lanová dráha a malý vlek a sjezdovky Pucalka a Krátká," uvedl s tím, že v sobotu mají Zadovští v plánu také večerní lyžování.

Během dne budou o víkendu vleky spuštěny od 8.30 do 16 hodin. Sobotní večerní lyžování je naplánováno od 18 do 21 hodin. Celodenní jízdenka vyjde dospělého na 390 a dítě na 280 korun. Večerní lyžování stojí dospělého 300 a dítě 210 korun. Sněhu na svahu leží do 35 centimetrů. Lyžování bude pokračovat i v dalších dnech. „Předpověď slibuje až deset centimetrů přírodního sněhu, pokud připadne, upravíme i první běžeckou trasu v úseku Zadov – Pláně," řekl Petr Vondraš.


Sjezdovku pokrytou technickým sněhem mají podle slov správce areálu Richarda Jirouše ve Kvildě. „Sezonu zahájíme zítra v devět hodin ráno. Zatím ale bez večerního lyžování," popsal. Vlekaři ve Kvildě věří, že do zahájení sezony připadne ještě něco přírodního sněhu. Včera na svahu byly přírodního sněhu dva centimetry.


Ve Kvildě bude o víkendu lyžování do 16 hodin. Celodenní jízdenka vyjde dospělého na 260, dítě od 6 do 15 let na 220 a dítě do šesti let pak na 80 korun. „O lyžování v prvních dnech příštího pracovního týdne rozhodneme v neděli," upřesnil Richard Jirouš.