„Tím, že slezl sníh, jsou porosty odkryté a holomrazy by mohly zlikvidovat řepku," naznačil Vlastimil Hanuš. Doplnil, že zatím žádné náznaky výskytu plísní, nebo přemnožení škůdců nezaznamenávají. Ale to všechno podle jeho slov ukáže až čas.

Ve stejném duchu včera hovořil zahradník Martin Charvát z jindřichohradecké trvalkové školky Florianus: „Nám toto počasí více méně vyhovuje. Mohlo by to vadit snad pouze u množení rostlin, jejichž semena potřebují přemrznout. A pokud by nějaký silnější mráz přišel později, tak by mohl poškodit narašené dřeviny. Kytky a keře to zvládnou," zmínil Martin Charvát a dodal, že další vývoj bude záviset na dostatku slunce, které může zamezit rozvoji plísní a pak také na péči o vegetaci.

Zahradník Tomáš Lenc 
z Novosedel nad Nežárkou nepovažuje současnou zimu za nijak výjimečnou a jedinou výhodu vidí v úsporách energie na vytápění skleníků: „Práce jsou již v plném proudu. Nám by příchod mrazů nijak neuškodil, protože se nyní vše děje ve sklenících, které jsou vytápěné."

Zatím vše v normálu je i podle suchdolského včelaře Vlastimila Zemánka. „Včelám moc neprospěl teplý podzim, ale zatím žádné problémy s mírnou zimou nemáme. Bude záležet na březnu a dubnu, aby nepřišly nějaké mrazy."