Tento týden dokonce přišli protestovat i na jednání zastupitelstva. Přímo v sále rozvinuli velký transparent s nápisem ‚Nechceme silnici napříč Malým a Velkým jezem'. „Co nám tento most vyřeší? Nic," vyjádřil svůj názor jeden z odpůrců zamýšlené stavby Vladimír Uhlíř z Českých Budějovic. Most by měl vzniknout kvůli tak zvané Jižní spojce. Ta má nabídnout řidičům novou trasu od Litvínovic do Mladého.

Vladimír Uhlíř ale upozorňuje, že už teď jsou ulice Boženy Němcové, Lidická třída nebo náměstí Jiřího z Poděbrad přetížené provozem a Jižní spojka by tam jen přivedla další automobily.
Dopravní efekt je tedy podle Vladimíra Uhlíře více než sporný. Podobně argumentuje proti Jižní spojce a mostu u Maláku Tomáš Mráz z Českých Budějovic. „Jižní spojka se dělá kvůli odlehčení Mánesovky. Ale podle dopravní studie by most přes Malák odlehčil Mánesovce o tisíc vozidel," říká Tomáš Mráz a připojuje, že dnes tam jezdí kolem 30 000 vozidel denně.

Náměstkyně primátora Ivana Popelová ale připomíná, že Jižní spojka by nabídla například i lepší spojení ze sídlišť do nemocnice.