Vedení znojemských Orlů následně podalo na útočící rakouské hráče Patricka Spaninnga a Andrewa Kozeka a rovněž na trenéra Lince Roba Dauma oznámení na policii.

„V této věci jsme trestní oznámení skutečně přijali, zatím vše prověřujeme. Víc k tomu v tuto chvíli nelze říci," potvrdila Deníku mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Na případ jako první upozornil Radiožurnál, podle něhož musí nyní policie prošetřit, zda se hráči nedopustili zákeřnou hrou trestného činu a zda trenér k likvidační hře své svěřence nenabádal.

Znojemští kriminalisté už případ vyšetřují a s dotyčnými hráči už mluvili v neděli, kdy Linec hrál ve Znojmě další čtvrtfinálový duel.

Jak Znojemskému deníku potvrdil manažer klubu Petr Veselý, není možné, aby hráči po zápasech končili takto v nemocnici. „Věc jsme dali jako podnět k prošetření na policii, protože jsme po poradě s právním zástupcem a po prostudování lékařských zpráv museli nějakým způsobem reagovat. To, jestli něco bylo nebylo spácháno, už samozřejmě necháváme čistě v režii policie a do toho už ani nemůžeme nijak zasahovat," řekl Veselý.

Vedení znojemského klubu ale překvapila následná reakce jejich protějšků z rakouského Lince. Prezident tamního klubu se totiž pro jistý rakouský server vyjádřil v tom smyslu, že pokud jejich hráče postihnou nějaké tresty, podají podnět k tomu, aby se v EBEL hlasovalo o budoucnosti Znojma v této lize, tedy jestli Orly nechat, nebo nenechat pokračovat.

„S nějakou reakcí jsme museli počítat. Oni zvolili tuhle cestu, je to ale spíše zastrašení či snaha o to nějakým způsobem zmírnit naši reakci za ty zákroky. Za náš klub ale mohu říci, že na vyšetření celé věci budeme trvat. Co se týče naší budoucnosti v EBEL, tak toto ji určitě nijak neovlivní. Reakce Lince je právně zcestná. Nepřikládáme tomu velký důraz," podotkl manažer klubu.

Brutální útok se odehrál minulé úterý na znojemském ledě. Úder do hlavy nejprve inkasoval Adam Havlík od Patricka Spaninnga, pět minut nato skolil podobně Andrew Kozek Martina Podešvu. Oba znojemské hráče odvezli poté sanitky do nemocnice.

Znojemští hráči brutalitu svých soupeřů odsuzují. „Sám Adam Havlík nám říkal, že to bylo až moc, jak je zranili. Nevím, zda to hráč, který Adama zranil, udělal úmyslně. To ví asi jen on sám, zda ho chtěl zákeřně zranit, nebo ne. Já si ale myslím, že takovéto zákroky do hokeje rozhodně nepatří. Měl by být určitě nějaký respekt ke spoluhráčům i protihráčům a hrát fair play," reagoval znojemský hokejista Jan Lattner.

Ten se již v úterý navíc doslechl, že Orly podpořil už i vídeňský hokejový klub. „Nediví se nám, že jsme tento krok (podání trestního oznámení, pozn. red.) udělali," dodal hokejista Lattner.