Nová možnost parkování bude hned vedle hlavní pošty. Nádražní komplex však nezmizí celý. „Jde pouze o tu budovu úplně vpravo. Ta se zbourá a na jejím místě se vybuduje parkoviště," přiblížil vedoucí břeclavského odboru rozvoje a správy Milan Uher.

Bourání už začalo. „Už v minulém týdnu se na místě pohybovali pracovníci firmy. Zakázka je zpracovaná tak, že jde o demolici budovy a zároveň o vybudování nového parkoviště, které má na tom místě následně vzniknout," ozřejmil Dominik.

Město přijde tato proměna podle Uhra na dva miliony dvě stě tisíc korun. Práce mají být hotové do konce května.

Obyvatelé Břeclavi tento krok většinou vítají. Patří mezi ně například Radek Rozsypal. „Před vlakovým nádražím je často velmi obtížné zaparkovat, a proto v jeho blízkosti každé nové parkovací místo vítám. Bylo by také fajn, kdyby nové parkoviště navíc nebylo placené," nechal se slyšet Břeclavan.

S výstavbou parkoviště se ztotožňuje také opoziční břeclavský zastupitel Jakub Matuška. „Je to v investicích, které jsme schválili, takže jsem pro. Parkoviště pro zhruba třicet míst u pošty je v pořádku," sdělil lídr sdružení Mladí a Neklidní. Zároveň však dodal: „Hlavně mě ovšem zajímá, jak bude vypadat celková rekonstrukce přednádraží, která se má letos nebo příští rok řešit."

Po dokončení parkoviště totiž budou změny v této lokalitě pokračovat. „V červnu bychom měli začít budovat 
u hlavní pošty okružní křižovatku s následnou cyklostezkou," uvedl Uher.

Vše podle něj ale bude záviset na dalším schvalování. Vzniklá cyklostezka má navazovat na tu stávající. Má vést z Bratislavské ulice až do ulice Na Zahradách.

V okresním městě půjde už o čtvrtý kruhový objezd. Další fungují u Tesca, autobusového nádraží a v areálu bývalého cukrovaru.