"Cestou z Olomoučan do Blanska chybí směrovníky. Je tam pouze tabule směřující na Brno, ale chybí označení vpravo na Blansko či Moravský kras. Teď přes léto tam každý den potkávám auta turistů, kteří na křižovatce u řeky stojí deset minut, a nevědí, kam odbočit," popsal situaci na webu Blanska diskutující s nickem Aron.Jeho podnět už blanenští úředníci údajně předali blanenským silničářům, kteří silnici spravují. Ti nejprve křižovatku prozkoumají, a pokud dají muži za pravdu, ceduli tam nainstalují.

Za měsíc

„Není problém tam značku dát, pokud zjistíme, že je to opravdu potřeba. Vyřízení žádosti o povolení umístění cedule na stavebním úřadě pak trvá měsíc," přiblížil vedoucí blanenské pobočky Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Miloš Bažant.

Podnět prý ale zatím nedostal, a to ani nikdy dříve v minulosti. Nevybavuje si navíc ani žádný podobný případ z jiných míst Blanenska, kde by silničáři museli značky umisťovat dodatečně ke stávajícím cedulím.

Na stavebním úřadě zatím o chybějící směrovce pod Olomučany také neví. „Orientační značení by mělo být v pořádku. Ani si neuvědomuji, že tam taková značka chybí nebo proč by tam neměla být, ale to musí vyhodnotit silničáři. Když podají žádost, my ji poměrně rychle vyřídíme," uvedl Karel Vyskočil z oddělení silničního hospodářství blanenského úřadu.