„Chystáme se na přelomu roku vypsat výběrové řízení, na jehož základě vybereme firmu, která nainstaluje úsporné osvětlení v celé obci. Samozřejmě zkusíme získat dotace, zbytek nákladů doplatíme z obecního rozpočtu," uvedl starosta Milešovic Michal Polanský. Nové diodové osvětlení lidé mohli komentovat v anketě, na základě které se obec rozhodla.

Protože s touto investicí čeká vedení obce až na příští rok, letos chce stihnout ještě žádost o dotace na novou kanalizaci a čističku odpadních vod. „Jsme připravení o dotace zažádat okamžitě. Podle mých informací ministerstvo vypisuje výzvu už od února, ale my jsme zatím neměli možnost se do dotační výzvy zapojit," povzdechl si starosta.

V Milešovicích také přibudou nové chodníky. „V současné době připravujeme projektovou dokumentaci na stavbu chodníků směrem ke hřišti a k novým rodinným rodinným domům. Až budeme mít všechny potřebné dokumenty, požádáme o stavební povolení," podotkl starosta.

Dodal, že stavba každopádně začne až napřesrok. „Předpokládám, že nejdřív se chodníky začnou stavět ve druhé polovině příštího roku, případně potom v roce 2014. Celkové náklady se budou pohybovat kolem milionu korun," upřesnil Polanský.

Obec by si měla polepšit také po schválení novely zákona o rozpočtovém určení daní. „Pokud novelu schválí a příjem obce se zvýší, zohledníme to v rozpočtu na příští rok. Tím pádem bychom peníze navíc rozložili mezi investice v naší obci, včetně údržby základní a mateřské školy," doplnil Polanský.